ИЗАБРАНИЦЕ ТРЕНЕРА МИРОСЛАВА КАЊЕВЦА СЛАВИЛЕ У МЕЧУ СА ПУНО ПРЕОКРЕТА ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТКА

ВРШАЦ – РАДНИЧКИ (БЕОГРАД) 82:80 (23:13, 12:28, 17:20, 21:12, 9:7)

Центар Миленијум, гледалаца 100, судије: Ускоковић (ВА), Булатовић (БГ)

ВРШАЦ: Томић 4, Ратковић 6 (7 ск), Керкез 35 (7 ск, 4 ас), Веригић 8 (5 ск), Бабић 2, Стјепановић, Бешић 18 (17 ск), Томашевић, Лазаревић 4, Половина 5, Цера.

РАДНИЧКИ: Вујасевић 12 (8 ск), К. Пезић, Костић 1, Милошевић, Ђуришић 7, Дедовић 7 (5 ас), Станковић 10 (5 ск), Дивјак 21 (9 ск), Л. Пезић, Ерор 8, Ковачевић, Баковић 14.

Кошаркашице Вршца оствариле су прву победу ове сезоне савладавши, у изузетно узбудљивој и неизвесној утакмици после продужетка, фаворизовани београдски Раднички. Екипе су се током регуларног дела девет пута смењивале у вођству, виђена су два велика резултатска преокрета и изузетно драматична завршница.

Вршчанке су одлично почеле и одиграле најбољу прву четвртину у последње две сезоне остваривши двоцифрену предност. Гошће из Београда узвратиле су у другом периоду када су серијом 11:0 преокренуле резултат и преузеле вођство (24:23) које нису испуштале до краја првог полувремена.

Почетком другог полувремена изабранице тренера Мирослава Кањевца су серијом 5:0 пришле на поен заостатка за гошћама (40:41), међутим тај налет био је кратког даха јер је Раднички заиграо чвршће у одбрани, приморао играчице Вршца на велики број техничких грешака и успео да стекне велики капитал од 15 поена. Чинило се да је питање победника решено, али су Вршчанке захваљујући капитену Милани Керкез и Маријани Бешић успеле да се примакну, да би Дејана Веригић тројком најавила узбудљиву последњу четвртину. У последњих 10 минута Вршчанке су успеле да надокнаде 13 поена заостатка а у последњем нападу Бешићева је из врло тешке позиције погодила за изједначење (73:73).

У додатних пет минута Раднички је повео тројком Весне Дивјак, али су Вршчанке узвратиле важним кошевима Томићеве и Лазаревићеве да би у финишу одлучујућу улогу одиграла најбоља играчица сусрета Милана Керкез и са линије слободних бацања потврдила заслужену победу своје екипе.