ДОСТОЈАН ОТПОР ДЕСЕТКОВАНИХ ВРШЧАНКИ, ПОБЕДОМ У МИЛЕНИЈУМУ РАДИВОЈ КОРАЋ СЕ ПЛАСИРАО У ФИНАЛЕ ПЛЕЈ – ОФА

ВРШАЦ – РАДИВОЈ КОРАЋ 47:70 (17:17, 12:17, 5:20, 13:16)

Центар Миленијум, гледалаца 250, судије: Смиљанић, Влаховић, Свркота (Београд)

ВРШАЦ: Јанковић 4 (4 ск), Ратковић4, Керкез 7 (3 ск), Половина, Станковић 2, Митов 10 (5 ск, 2 ас), Јовановић, Мршић 11 (4 ас), Жигић, Ћорда 1, Бошњић 8 (5 ск)

РАДИВОЈ КОРАЋ: Н. Вучковић 4, Николић 5 (4 ас), Турудић 13 (4 ас), Митровић 2 (3 ск), Стојић, Спасојевић 14, Илић 4, Л. Вучковић, Ерак 10 (3 ск), Новковић 5 (2 ск), Стојиљковић 4, Стевановић 9 (6 ск)

После реванш утакмице полуфинала плеј - офа Вршац - Радивој Кораћ, српска женска кошарка више неће бити иста. Од активног играња опростила се истинска легенда европске, српске и вршачке кошарке Биљана Станковић. Легендарна Бикс постигла је последњи кош у каријери и уздигнутих руку напустила терен на коме је Вршцу донела девет титула шампиона и освојила 11 пехара националног Купа. Спортску каријеру наставиће као тренер.

Радивој Кораћ је победом у реванш утакмици полуфинала плеј – офа направио први корак ка одбрани титуле првака Србије. Београђанке су до победе у Вршцу дошле скоро на идентичан начин као у првој утакмици, после изједначене борбе у првом полувремену, домаћи тим није имао снаге и свежине да са малим бројем играчица у ротацији издржи јак ритам и у другом делу меча. Серијом 20: 1 у трећој четвртини шампионке су трасирале пут као победи, и у финалу ће се састати са победником дуела Црвена звезда - Партизан.

Кошаркашицама Вршца управа клуба, колеге из мушке екипе и симпатитери упућују срдачне честитке за успешну сезону.