ПОБЕДОМ У ДЕРБИЈУ ВРШЧАНКЕ ОБЕЗБЕДИЛЕ УЧЕШЋЕ У ПЛЕЈ ОФУ И НА ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ МИЛАНА ЦИГЕ ВАСОЈЕВИЋА

ВРШАЦ – КРАЉЕВО 66:54 (16:16, 22:7, 14:13, 14:18)

Центар Миленијум, гледалаца 250, судије: Ивана Ивановић (Београд), Бранко Грујић (Смедерево)

ВРШАЦ: Илић, Мандић 23 (11 ск, 3 ас, 2 ул), Ратковић, Керкез 4, Стјепановић, Станковић, Митов 17 (13 ск, 3 ас), Јовановић 9 (8 ск, 2 ас), Мршић 2 (2 ск), Радовић 11 (7 ск, 6 ас), Ћорда, Бошњић

КРАЉЕВО: Јозић 7 (1 ск), Бајић, Чковрић 9, Михајловић, Јанковић 4 (8 ск, 1 ул), Рајић 9 (6 ск, 3 ул), Ађови, Шерић 14 (2 ск, 4 ас), Катић 2 (2 ск, 1 ас), Радић 9 (10 ск, 1 ул), Зуцовић

Семафор: 8:8 (5), 16:16 (10), 22:18 (15), 38:23 (20), 45:26 (25), 52:36 (30), 58:47 (35)

Вршчанке су у дербију 21. кола, који је одлучивао у четвртом учеснику плеј офа и завршног турнира Купа Милана Циге Васојевића, убедљиво савладале Краљево и поновиле успех из прошле сезоне. После изједначене борбе у првој четвртини у којој су Краљевчанке у 7. минуту имале предност од 4 поена (12:8), у другом периоду Вршац је надскочио ривала и серијом прецизних шутева за три поена, пре свега Марине Мандић и Зорице Митов, стекао недостижних 15 поена разлике (38:23). У том периоду игре у тиму тренера Стеле Бошњић и Данијеле Ризвић практично није било слабог места. Ивана Јовановић одиграла је једну од најбољих партија ове сезоне, док је стандардно добру игру пружила Анђела Радовић. У другом полувремену Краљевчанке су биле максимално борбене, али их није служио шут па су Вршчанке убедљиву предност одржавале све до краја треће четвртине (49:29). Тек у последњих десет минута гошће су успеле да смање заостатак, међутим Вршац је потпуно контролисао игру и резултат до последњег тренутка и заслужено славио најважнију победу ове сезоне.