ПОРАЗОМ У ПАНЧЕВУ ВРШАЦ ЗАВРШИО ТАКМИЧЕЊЕ У КЛС НА 12. МЕСТУ

ТАМИШ – ВРШАЦ 85:80 (29:19, 17:25, 21:18, 18:18)

ТАМИШ: Николић 14, Чабрило 17, Радовић 4, Васић, Павићевић, Фенер 13, Прља 16, Јанковић 2, Лучић, Роудс 13, Лабудовић 6.

ВРШАЦ: Милошевић 8, Димић 14, Дукић, Ћирковић 17, Аџић, Грушановић, Мајсторовић, Газибеговић 6, Савовић, Ђурић 10, Вранеш 12, Билер 13.

Кошаркаши Вршца изгубили су у Панчеву од Тамиша, али су успели да изборе 12. позицију на табели и сачувају статус КЛС лигаша. Меч у Хали Стрелиште био је неизвестан до последњег минута, обе екипе имале су императив победе, али су изабраници тренера Јовичића успели да се реванширају Вршчанима за пораз из првог дела сезоне. На крају су оба тима имала разлог за задовољство. Панчевци су у највећем делу меча имали резултатску предност, највећу крајем првог и почетком другог периода од десет разлике (31:21), међутим Вршац је од тада преузео контролу игре, и успео да, кошем Ћирковића, крајем првог полувремена пређе у вођство (38:40).

У трећој четвртини Панчевци су се поново резултатски одвојили на двоцифрену разлику (54:44), али су играчи тренера Зорана Тодоровића, тројком Ћирковића, успели да вођство Тамиша смање на два поена разлике (78:76), али нису имали снаге за потпуни преокрет. Панчевци су минут пре краја повели са 85:80 и до краја се мрежице више нису тресле. И Тамиш и Вршац успели су да сачувају опастанак у лиги, иза себе оставили су претпоследњи ОКК Београд (има слабији међусобни скор са Вршцем) и последњу Војводину.