ВРШЧАНИ ПОКАЗАЛИ ДВА РАЗЛИЧИТА ЛИЦА, АЛИ СУ ОСТВАРИЛИ ВАЖНУ ПОБЕДУ

ВРШАЦ – НАПРЕДАК 91:83 (34:14, 25:21, 11:25, 21:23)

Центар миленијум, гледалаца: 700, судије: М. Јурас, Пецељ, Стрика

ВРШАЦ: Милошевић 5, Димић 20 (4 ск, 5 ас), Дукић, Ћирковић 19, Аџић 9, Грушановић 14 (7 ск, 4 ас), Мајсторовић, Газибеговић 2 (4 ск), Савовић, Ђурић 2, Вранеш 20 (5 ск).

НАПРЕДАК: Илкић 6 (6 ск) Н. Раичевић 16, Микавица 5, Петровић, Д. Раичевић 5 (4 ск), Јеремић, Богавац 14 (6 ск), Станковић 2, Огњеновић 2, Милојевић 13 (4 ск), Милинчић 14 (6 ск), Каралић 6.

Вршчани су одиграли једно од најбољих полувремена ове сезоне, после десет минута имали су 20 поена предности и трасирали пут ка победи која их је приближила на корак од опстанка. Екипа тренера Зорана Тодоровића од првог минута заиграла је изузетно мотивисано, пожртвовано у одбрани, надахнуто у нападу са сјајним шутерским репертоаром којим су се посебно истакли Ћирковић и Грушановић. Вранеш је са два ефектна закуцавања подигао на ноге публику у Миленијуму, Димић је луцидним продорима обесмислио сваки покушај одбране играча Напретка који нису имали никакво решење да зауставе фуриозне нападе Вршца и чинило се да су већ тада капитулирали. Вршчани су прво полувреме завршили са 24 поена предности (59:35) и ништа није наговештавало резултатско узбуђење. Међутим, у другом полувремену тренер Раичевић је успеом да покрене своје играче, гости су заиграли као препорођени и преко Николе Раичевића, Милинчића, Богавца и Милојевића полако достизали противничку предност. Вршац као да је остао без енергије, мучио се у нападу, његове играче шут није више служио, па су гости до краја трећег периода вођство Вршца спустили на десет разлике (70:60). У четвртом периоду чинило се да је на помолу драма када је Илкић реализовао два бацања и смањио на 79:76. Међутим тада је искусни Димић преузео одговорност, био прецизан са линије бацања, а касније је Аџић тројком вратио самопоуздање екипи, која је одбила снажан напад Напретка и сачувала победу.