ВРШЧАНИ УБЕДЉИВ ТРИЈУМФ ТРАСИРАЛИ ЈОШ У ПРВОЈ ЧЕТВРТИНИ

ВРШАЦ – ДУНАВ 95:75 (30:12, 26:27, 28:15, 11:21)

Центар Миленијум, гледалаца 200, судије: Белошевић, Милојевић, Пешић

ВРШАЦ: Милошевић 3, Димић 16 (5 ск), Дукић, Ћирковић 7, Аџић 18, Грушановић 2, Мајсторовић, Газибеговић 8 (7 ск, 4 ас), Савовић 2 (4 ск), Ђурић 6, Вранеш 5 (6 ск), Билер 28 (7 ск, 4 ас).

ДУНАВ: Ковачевић 3, Ивић 1 (5 ск, 4 ас), Митровић 18, Јузбашић 3. Драшковић, Вуковић 4, Нешовић 3, Миљковић 3, Белоица 6 (6 ск), Миљеновић 11, Малиџан 20 (8 ск).

Вршчани су после дужег времена заиграли у складу са жељама својих симпатизера и квалитетом који поседују и остварили убедљив тријумф против Дунава. Тим тренера Зорана Тодоровића од првог минута загосподарио је тереном, доминирао у свим сегментима игре и већ после десет минута стекао 18 поена предности. Гости су у другом периоду успели да дођу до даха, али са свега два надахнута играча, Митровићем и Малиџаном, нису могли озбиљније променити ток меча који су и даље потпуно контролисали мотивисани Вршчани. Почетак другог полувремена личио је на почетак утакмице, чврстом одбраном и широким спектром нападачких решења, чији су идеолози били сјајни Билер, незадрживи Димић и поуздани Аџић, Вршчани су у финишу треће четвртине дошли до максималне предности од плус 30 (82:52). У последњем периоду гости су дали све од себе да избегну катастрофу, али коначан утисак није драстично промењен. Вршац је убедљивом победом остварио бољи скор у међусобном односу два тима што у коначном поретку може имати значај. Једина брига тренеру Вршца Тодоровићу уочи завршнице лиге је повреда капитена Савовића који је морао да напусти терен 6 минута пре краја.