ВРШЧАНИ ВОДИЛИ У ВЕЋЕМ ДЕЛУ МЕЧА, БИЛИ ДОМИНАНТИЈИ У СКОКУ, АЛИ ВЕЛИКИ БРОЈ ИЗГУБЉЕНИХ ЛОПТИ ОДВЕО У ПОРАЗ

ВРШАЦ – ОКК БЕОГРАД 66:68 (17:11, 16:18, 14:23, 19:16)

Вршац, Центар Миленијум, гледалаца 800, судије: Глишић (БГ), Пецељ (НС), Матић (КГ)

ВРШАЦ: Милошевић 9, Димић 16 (7 ск), Дукић, Ћирковић 13 (4 ас), Перишић, Аџић, Грушановић 5, Мајсторовић, Газибеговић 6 (9 ск), Савовић 5 (14 ск), Вранеш 12 (7 ск).

ОКК БЕОГРАД: Вујић 2, Миљеновић 15 (4 ск, 5 ас), Кљајевић, Мусић, Марковић, Ланговић 27 (14 ск), Јовичић 5 (7 ск), Малешевић 13 (5 ск), Ребић, Матковић 6, Вићентић, Грујанић.

ОКК Београд је искористио тешку кадровску ситуацију у Вршцу и у трилер завршници забележио вредну победу у Миленијуму. Изабраници тренера Бранка Милисављевића боље су се снашли у завршници, направили далеко мање грешака од домаћих играча, и успели да се реванширају за пораз који су им Вршчани нанели у првом делу сезоне.

Тренер Вршца Дарко Костић на овом мечу није могао да рачуна на Реја Она – Ембо који се повредио и отишао на лечење у Француску и Гејба Билера који је због породичних проблема отпутовао у Америку. Када се томе дода и прекид сарадње са центром Шћекићем, јасно је да тим мора под хитно да се појача довођењем још једног играча. Ипак, Вршац је боље почео имао предност од 20: 11 у другој четвртини и на одмор после првог полувремена отишао са ретзултатском предношћу (33:29). Међутим, гости су свој најбољи период игре имали у трећој четвртини када су дошли до вођства од 9 поена разлике (50:41), када је блистао најбољи играч меча, центар Александар Ланговић. Његов учинак био је одлучујући, мада није занемарљив ни податак да су Вршчани изгубили 15 лопти и на тај начин обезвредили предност у скоку и 18 лопти ухваћених под кошем противника. Последњи покушај Вршчана да меч реше у своју корист био је почетком последње четвртине када се разиграо Немања Милошевић који је на 4 и по минута пре краја изједначио на 60:60. Тада су ствари у своје руке преузели Ланговић и Миљеновић који су до краја постизали све поене за свој тим и донели им важне бодове у борби за опстанак.