ОДЛИЧНА ЗАВРШНИЦА ЕКИПЕ ТРЕНЕРА ДАРКА КОСТИЋА

ВРШАЦ – ТАМИШ 71:65 (11:16, 19:15, 18:12, 23:22)

Центар Миленијум, гледалаца: 750, судије: Белошевић (БГ), Мрдак (БГ), Марковић (ЧА)

ВРШАЦ: Милошевић, Димић 17, Дукић, Ћирковић 11, Аџић, Грушановић 17 (7 ск, 7 ас), Она Ембо, Газибеговић 2 (6 ск, 4 ас), Савовић, Вранеш 11, Билер 10 (7 ск), Шћекић 3.

ТАМИШ: Николић 6 (4 ск, 4 ас), Чабрило 6 (6 ск), Радовић 1, Васић 14, Павићевић 5, Вукојичић 2, Филбич, Прља 14 (6 ск), Јанковић 6, Лучић 11 (6 ск), Роудс, Лабудовић.

Вршчани су се победом завршили годину и освојили важне бодове у борби за пласман у Суперлигу. Настављена је традиција компликованих и тактички захтевних дуела Вршца и Тамиша, обе екипе су и овога пута са великом енергијом одиграле утакмицу, а јунак је био опорављени Младен Грушановић чији је учинак превагнуо на страну изабраника тренера Дарка Костића. Панчевци су боље почели, повели са 9:0, имали дуго резултатску предност, а Вршчани су до изједначења дошли тек у финишу првог полувремена поенима Газибеговића са линије слободних бацања. Тамиш је ипак на одмор отишао са минималним вођством, да би друго полувреме започео скоро идентично као и прво серијом 7:0. Међутим тада је Вршац одговорио серијом од десет узастопних поена и уочи последње четвртине стекао предност од 5 поена (48:43). На 6 минута до краја Прља је тројком донео изједначење (56:56) и наду гостима, али је Грушановић атрактивним продором и кошем покренуо Вршац који је за два минута стекао 7 поена предности (65:58) и обезбедио мирну завршницу.

Лига се наставља 4. јануара, Вршчани у 14. колу гостују Колубари у Лазаревцу.