ЕКИПА ТРЕНЕРА ДАРКА КОСТИЋА ВРАТИЛА СЕ НА ПОБЕДНИЧКИ ПУТ НАДИГРАВШИ ЧАЧАНСКИ БОРАЦ

ВРШАЦ – БОРАЦ 83:72 (19:18, 16:12, 29:18, 19:24)

Центар Миленијум, гледалаца: 600, судије: Маричић (КВ), Мрдак (БГ), Крстић (Ал)

ВРШАЦ: Милошевић, Димић 7 (6 ск, 5 ас), Дукић, Ћирковић 15 (4 ас), Аџић 6, Грушановић 14, Павковић, Газибеговић 11 (9 ск), Савовић 2 (12 ск, 7 ас), Вранеш, Билер 26 (17 ск), Шћекић 2.

БОРАЦ: Ћурчић 7, Аликадић 16, Поповић 4, Ђоковић 5, Крсмановић, Гавриловић, Мајсторовић, Кочовић 11 (5 ас), Неранџић 6 (13 ск), Џонс 8, Тодоровић 6, Чарапић 9.

Вршчани су у својој најбољој утакмици ове сезоне пружили игру за памћење, прекинули серију пораза и убедљиво савладали лидера на табели. Тренер Дарко Костић успео је да препороди екипу за недељу дана а његови играчи потпуно су повратили самопоуздање, показали фанатичну енергију и изузетну жељу за победом. Јунак победе Вршчана био је сјајни Гејб Билер, прави вођа екипе за кога Чачани нису имали никакво решење. Вршац је имао доминацију под кошем захваљујући Савовићу и Газибеговићу и двоструко више асистенција од ривала, док су прецизним шутевима и асистенцијама важан допринос великој победи дали и Грушановић, Димић и Ћирковић. Само у првој четвртини владала је резултатска неизвесност, а у другом периоду екипа Вршца преузела је иницијативу и потпуну резултатску контролу. До прве осетније предности Вршац је дошао у 15. минуту кошем Билера за вођство од 6 поена (29:23), али и пропустио неколико напада да већ тада стекне двоцифрену предност. Све то су изабраници тренера Костића надокнадили почетком другог полувремена када су са две тројке одличног Ћирковића и једном Билера дошли до двоцифрене разлике (44:32). Уследила је реакција Чачана, после намерне личне грешке Ћирковића убацили су 4 поена и дошли на заостатак од 3 поена (43:46), али за више нису имали енергије. У финишу треће четвртине Вршчани су започели победнички плес магичним дриблингом Ћирковића и ефектним продором за предност од 15 поена (62:48), да би средином последње четвртине дошли и до вођства од 20 разлике (79:59). Тренер Борца Мариновић тада је убацио младог Ћурчића који је скренуо пажњу на себе са неколико ефектних потеза, а једина светла тачка код Чачана био је ефикасни Аликадић.