ВРШЧАНИ ДОЖИВЕЛИ ПОРАЗ ОД УЖИЧАНА У 7. КОЛУ КЛС

ВРШАЦ – СЛОБОДА 75:92 (25:28, 19:21, 20:23, 11:20)

Центар Миленијум, гледалаца: 650, судије: Јовчић, Стрика, Дашић

ВРШАЦ: Милошевић, Димић 10 (4 ск, 6 ас), Васар 9, Ћирковић 4 (4 ск), Аџић, Грушановић 18 (4 ск), Павковић, Газибеговић 6 (7 ск), Савовић 2 (7 ск, 4 ас), Вранеш 4, Билер 17 (7 ск), Шћекић 5.

СЛОБОДА: Фостер 20 (4 ск), Симић 17 (5 ск, 5 ас), Тадић 12 (5 ск), Кутлешић 16 (8 ск, 7 ас), Аксентијевић, Божић, Николић 18 (9 ск), Алајбеговић, Марић 8, Крстић 1, Бошковић, Матовић.

Ужичани су у Миленијуму забележили прву победу на гостовањима ове сезоне и заслужено су испраћени аплаузима објективне вршчаке публике. После узбудљивог и неизвесног првог полувремена, које је имало два велика резултатска преокрета, све што је било вредно у друге две четвртине интерпретирали су играчи Слободе. Терет победе Ужичана изнела је практично једна петорка, и ако треба издвојити кључног појединца онда је то Димитрије Николић. Успео је да надскочи вршачке центре и донесе кључну превагу свом тиму. Гости су боље почели, повели 8:0, да би у 7. минуту, кошем Симића, стекли двоцифрену предност (28:18). Тада је тренер Вршчана Дарко Костић на паркет послао Ћирковић а он је у тандему са Грушановићем потпуно променио однос снага на паркету. Вршац је до краја првог периода смањио предност Слободе, а почетком друге четвртине наставио серију до 16:0 за вођство 34:28. Тада Слободин Американац, Фостер, долази до изражаја и са две тројке успоставља резултатску равнотежу, једину током првог полувремена. До краја друге четвртине Ужичани су успели да стекну предност захваљујући надахнућу Николића.

У другом полувремену Ужичани су наставили у истом ритму, а Вршчани потпуно стали. Кварили су проценат шута из игре и са линије слободних бацања, бирали лоша решења у нападу и остали потпуно без енергије која их је красила на почетку сезоне. Слобода је кажњавала сваку грешку домаћих, тројке Фостера из транзиције после нереализованих напада Вршца дизале су самопоуздање играча тренера Лучића до максимума.