ВРШАЦ – МЕТАЛАЦ 79:71 (15:19, 24:15, 23:25, 17:12)

Центар Миленијум, гледалаца: 650, судије: Прпа, Арсенијевић, Пешић

ВРШАЦ: Милошевић 3, Димић 12 (5 ск, 5 ас), Васар 5, Ћирковић 2 (4 ас), Аџић 3, Грушановић 14, Газибеговић 9 (5 ск), Савовић 6 (6 ск), Грбовић, Чампара 6 (7 ск), Билер 19.

МЕТАЛАЦ: Павловић 8, Степановић 20 (4 ск), Васић 6 (9 ас), Стефановић 4 (5 ск), Ђуковић 4, Радомировић 4, Васиљевић 8 (5 ск), Томашевић 9 (4 ск), Анђушић 8, Слијепчевић.

Вршац је наставио са победама и учврстио се у врху табеле, али против борбених Ваљеваца није лако дошао до бодова. Гледаоци у Миленијуму су свих 40 минута гледали резултатски неизвестан меч уз обиље лепих потеза од играча оба тима. Ово је уједно била и последња утакмица Љубомира Чампаре у дресу Вршца, у наредном периоду играће у Чешкој.

Домаћи тим је нервозно почео што су гости искористили за серију од 13 узастопних поена и дошли до своје највеће предности на утакмици од 8 разлике (19:11). У другом периоду искусни Димић преузео је одговорност и својом серијом вратио резултатску равнотежу, да би тројком Аџића и закуцавањем Билера Вршац комплетирао серију за стицање 6 поена предности (36:30). Чинило се на почетку другог полувремена, када је Билер погодио тројку за вођство 42:34, да је отпор Металца сломљен, међутим тада су се разиграли Васић, Степановић и Томашевић, а све измене које је тренер Ђокић правио доносиле су бољитак у игри гостију. Иницијатива Ваљеваца донела је изједначење у 27. минуту (53:53), а у том периоду блистао је млади Лука Павловић. Међутим, тада се разиграо Грушановић, најпре је је ефектим ролингом и закуцавањем подигао самопоуздање целој екипи Вршца, а касније постигао изузетно важне кошеве који су били тас на ваги за недостижну предност. Последњи покушај Металца да угрози тријумф домаћих био је 4 минута пре краја када је Радомировић смањио на 75:71, али Вршац је имао убедљив одговор, два узастопна коша Чампаре, који су украсили заслужени тријумф екипе тренера Дарка Костића.

Играч Металца Лука Павловић честитао је Вршчанима на фер игри и победи:

• Имали смо своје шансе, Вршац је физички доминантији и спремнији, ми смо касно почели са припремама и тек очекујемо наше праве игре.

Тренер Ваљеваца Владимир Ђокић захвалио се вршачкој публици на срдачном дочеку:

• Драго ми је да смо одиграли добру утакмицу, било је и грешака, али и много лепих потеза на обе стране. Имамо проблема у ротацији, док смо имали снаге успевали смо да одржимо резултатски прикључак, међутим уследиле су неке изгубљене лопте и пад концентрације у одбрани. Ипак, задовољан сам, показујемо напредак у игри, очекујем да у наредним мечевима дођемо до битних победа за нас.

Љубомир Чампара је истакао да нико у тиму Вршца није очекивао лак посао са Металцем:

• То је скуп искусних појединаца, добрих играча који нису имали среће у претходним утакмицама. Почели смо нервозно, правили смо беспотребне грешке, у другом полувремену се стабилизовали, пре свега психички, и показали да смо заслужили да добијемо меч.

Тренер Вршца Дарко Костић се прибојавао утакмице са Металцем због проблема са повредама које су мучиле тим током недеље:

• Металац подиже своју игру из утакмице у утакмицу и биће за свакога тврд орах поготово на свом терену. Задовољан сам одбраном у већем делу утакмице и рекао сам момцима да само тако можемо да добијемо меч. Улога фаворита нас доводи у нервозу, промашили смо велики број отворених шутева, али је Грушановић погодио кад је било јако важно а посебно ме радује што нам се вратио Ћирковић који је у претходним мечевима имао малу кризу игре. Жеља ми је да будемо здрави од понедељка и да се спремимо за Динамик. Чампари бих се захвалио на свему што је урадио за клуб и желим му срећу у наставку каријере.