ТРЕЋОМ ПОБЕДОМ У СЕЗОНИ ВРШЧАНИ СЕ УЧВРСТИЛИ У ВРХУ ТАБЕЛЕ КЛС

ВОЈВОДИНА - ВРШАЦ 92:94 (21:25, 18:19, 29:31, 24:19)

Дворана СПЕНС, судије: Мрдак, Стрика, Милорадовић

ВОЈВОДИНА: Зарић 2, Пејовић 1, Радуловић 30, Асановић 7, Дамјановић, Кумовић 2, Лобарев 23, Мандић 1, Живковић 10, Шрајер 2, Латифагић 14, Симовић.

ВРШАЦ: Милошевић 4, Димић 14, Васар 12, Ћирковић 8, Аџић 2, Грушановић 14, Газибеговић 2, Савовић, Грбовић 2, Чампара 19, Билер 17, Шћекић.

Вршац је у току читаве утакмице против Војводине био бољи ривал, имао константну контролу резултата, кошем Билера 28. минуту, водио је са 16 поена разлике (71:55), али је ипак у последњим минутима у СПЕНС-у виђена драматична завршница. Јунак је био Џони Васар, стрелац победоносних кошева са линије слободних бацања који су екипи тренера Дарка Костића донели трећу победу у сезони.

Тренер Вршца рекао је да су највише проблема имали са ниском петорком Војводине: Очигледно је да лакше играмо против екипа које имају класичне центре. На моменте смо били добри и у нападу и у одбрани, али када смо имали највећу предност, одмах је кренуло утркивање ко ће пре да шутне. Бирали смо лоша решење и то је уносило нервозу у тим. Задовољан сам јер смо на крају стигли до победе, а убеђен сам да ће Војводина у наставку првенства многима узети скалп у Новом Саду. Ја им то од срца желим.

Лазар Грбовић: Честитке играчима Војводине на фер и коректној игри. Знали смо да нас чека тежак меч у Новом Саду. Добро смо почели утакмицу, поготово смо добро отворили друго полувреме, али у последњој четвртини десио нам се велики пад концентрације. Дозволили смо Радуловићу да се разигра, дали су нам доста лаких поена, али смо на крају уз доста среће дошли до победе.