ВРШАЦ ПОСЛЕ ОДЛИЧНОГ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА ОСТАО БЕЗ ЕНЕРГИЈЕ ЗА ФИНИШ

ВРШАЦ – НОВИ ПАЗАР 77:89 (26:20, 20:25, 14:20, 17:24)

Центар Миленијум, гледалаца 600, судије: Јовчић, Ј. Јурас, Влаховић

ВРШАЦ: Милошевић, Димић 13, Васар 17, Дукић, Ћирковић, Грушановић 5, Павковић, Газибеговић 12 (10 ск), Савовић, Грбовић, Чампара, Билер 17.

НОВИ ПАЗАР: Брунчевић 6, Захирагић 9, Вулић 13 (6 ск), Нумановић, Новаковић 5, Исламовић, Тодоровић 23 (4 ск, 4 ас), Ђумић, Кораћ 25 (7 ас), Нешовић, Матовић 3 (5 ск), Вучићевић 5 (4 ск).

Кошаркаши Вршца су у дербију 3. кола доживели први пораз ове сезоне, после одличног првог полувремена уследио је велики пад у другом, када су остали су без нападачких идеја и без решења за два најубојитија противничка играча, Кораћа и Тодоровића.

Гости су пронашли резерве енергије после тешког гостовања у Словенији у АБА 2 лиги, али су и искористили већи број играча у ротацији, што се показало као изузетно важно у тренуцима када се ломио меч и када се у екипи Вршца осетило одсуство Чампаре и Аџића.

Вршчани су одлично почели, направили су серију 7:0, играли маштовито и прецизно у нападу, а велико самопоуздање добили су Васар и Билер којима је практично све полазило за руком. Уз њих под таблом је одличан био Газибеговић, па је Вршац после тројке Васара дошао до прве двоцифрене предности (15:5). Јако оружје екипе тренера Дарка Костића у првом полувремену био је офанзивни скок, а шест ухваћених лопти под кошем гостију донели су 12 поена из другог напада. Стартег Пазараца Поповић покушао је честим изменама да поремети ритам Вршчана и у томе је успео почетком другог периода када је почела да функционише веза Кораћ – Тодоровић чиме су гости најавили преокрет. Ипак, један од кључних тренутака утакмице је дисквалификација капитена Вршца Савовића коју је судија Јовчић досудио у 17. минуту. У трећој четвртини Кораћ и Тодоровић били су незадрживи, плеј Новог Пазара сјајно је упошљавао Тодоровића у рекету и био веома прецизан у шуту за три поена. Нови Пазар је кошем Вулића у 27. минуту дошао до 12 поена предности (60:48), у тим тренуцима је спласнула енергија екипе тренера Дарка Костића коју је у последњој четвртини издао и шут, а све што је до краја успела да уради је прилазак на два поена заостатка (63:65) после тројке Ћирковића. До краја Вршчанима нису успели да нађу рецепт за надигравање одбране ривала и морали су да честитају на заслуженој победи.