ТИМ ТРЕНЕРА ДАРКА КОСТИЋА РАВНОПРАВАН САМО 20 МИНУТА

ВРШАЦ – БОРАЦ 88:107 (27:29, 22:31, 20:32, 19:15)

Центар Миленијум, гледалаца: 800, судије: Војиновић (НС), Стефановић (КВ), Крстић (АЛ)

ВРШАЦ: Ћирковић 13, Мунижаба 2, Капетановић 19, Митровић 11, Радивојевић, Бркић 7, Јовановић 17 (4 ск), Симовић, Огњеновић 10 (4 ск), Мрђа, Ђорђевић Маринковић 9 (6 ск, 4 ас).

БОРАЦ: С. Гавриловић 6 (7 ск), Аликадић 5, Поповић 8, Р. Ђоковић 10, Крсмановић 2, И. Ђоковић 22, Мићовић, И. Гавриловић 15 (5 ск), Мајсторовић 8, Прља 2, Кочовић 17 (5 ас), Чарапић 12.

Чачани су како и приличи лидеру рутински обавили посао у Вршцу и лако дошли до новог тријумфа. Само су прве две четвртине меча подсетиле на класике које су Вршац и Борац играли годинама уназад у домаћој и АБА лиги, док је питање победника практично било решено већ у првим минутиума трећег периода. Без обзира на драстично различите позиције на табели, у првом полувремену је била присутна резултатска неизвесност и сваки од ривала имао је своје периоде надахнућа. Вршчани су највећу предност од 5 поена остварили у првим минутима другог периода (37:32) док је Борац захваљујући Ивану Гавриловићу и Кочовићу у финишу првог полувремена дошао до највеће предности од 11 поена (60:49). У тиму Вршца истакао се трио Капетановић, Ћирковић, Јовановић, док је у екипи Борца лидерску улогу преузео Никола Кочовић. Плеј Чачана је за свега десет минута убацио 15 поена од чега 4 тројке без промашаја уз три асистенције.

Почетком треће четвртине Борац је шутевима за три поена разбио зону домаћег тима, Илија Ђоковић је везао три, а млади Аликадић једну тројку, код Вршчана је нестало енергије из првих двадесет минута и све теже су долазили у ситуацију за постизање поена. Кошем Ивана Гавриловића Борац је на половини треће четвртине имао 20 поена предности (77:57), па је у четвртој четвртини тренер Јовица Арсић имао комоцију да пружи прилику и играчима са мањом минутажом ове сезоне Крсмановићу и Мићовићу. До краја меча однос снага није много променио, објективна вршачка публика је аплаузом наградила играче Борца.