ВРШЧАНИ НИСУ УСПЕЛИ ДА ПРЕКИНУ СЕРИЈУ ПОРАЗА У АБА 2 ЛИГИ

ВРШАЦ – РОГАШКА 102:107 (23:29, 21:28, 23:24, 35:26)

Центар Миленијум, гледалаца: 800, судије: Круљац (ХРВ), Раичевић, Радуловић (ЦГ)

ВРШАЦ: Ћирковић 14, Мунижаба 14, Капетановић 8, Митровић 2, Радивојевић 5, Мрђа, Бркић 27, Јовановић 14, Симовић 1, Огњеновић 17.

РОГАШКА: Дејвис 25, Сивка, Мијовић 12, Чевизовић, Шантељ 4, Билић 14, Пајић 10, Сарајлија 14, Кнежевић 12, Вашл 16.

Вршчани нису успели да прекину серију пораза у АБА 2 лиги иако су одиграли најефикаснији меч у овом такмичењу. Гости из Рогашке Слатине имали су невероватно шутерско вече и више од половине укупног броја поена постигли су шутевима из даљине убацивши чак 18 тројки. Уз то су имали и 11 офанзивних скокова од којих је већина остварена у тренуцима када су домаћи имали иницијативу и покушавали да се резултатски врате. Рогашка је већ у првом периоду показала да је у Вршац дошла по бодове када је остварила двоцифрену предност (27:17). До краја првог полувремена гости су убацили 11 тројки и у другој четвртини повећали разлику на 15 поена пре свега захваљујући капитену Вашлу, Дејвису и Мијовићу.

Друго полувреме Вршац је почео са више енергије, али гости су и даље одржавали висок проценат шута а конце игре држао је одлични Дејвис. Тек у последњих десет минута Вршчани су заиграли онако како је то желео тренер Костић, али је труд Бркића и његових саиграча ипак остао ненаплаћен.

Дарко Костић, тренер Вршца:

• Не могу бити задовољан после пораза, али постоје неке ствари које су биле позитивне. Пре свега, радују ме 33 асистенције, имали смо пет играча са двицфреним бројем поена, користили смо добро високе играче. Ипак, недопустиво је дати 102 поена и изгубити утакмицу. Мислим да смо у последњој четвртини показали у ком правцу треба да иде наша одбрана, али Рогашка је данас шутирала 51% за три, убацили су 18 тројки, неке су биле преко руке и после добре ротације. Мислим да ћемо у наредном периоду играти све боље.

Дамјан Новаковић, тренер Рогашке:

• Дошли смо у Вршац са више идеја, једна од њих била је победа, али не по сваку цену. Нисмо жеlели уништити играче који су у ненормалном ритму четвртак – субота – понедељак – среда... Сем тога некомплетни смо и тешко је играти агресивну одбрану, искакати на пику, трчати контре...схватили смо да то није било могуће, због тога смо попуштали кад год смо дошли до убедљивије разлике. Честитам мојим играчима на победи, Вршцу на коректној борби, сретан сам да се нико није повредио.