ВРШАЦ – ВОЈВОДИНА 103:87 (30:20, 21:15, 23:29, 29:23)

Центар Миленијум, гледалаца: 800, судије: Обркнежевић, Матић, Крстић

ВРШАЦ: Ћирковић, Мунижаба 14 (5 ск), Капетановић 11 (8 ск), Митровић 4 (4 ск), Радивојевић 18 (6 ас), Бркић 9 (6 ск), Јовановић 14 (4 ас), Симовић, Огњеновић 29 (5 ск, 5 ас), Мрђа, Силађи 4 (10 ск).

ВОЈВОДИНА: Зарић 11, Стојановић 7 (4 ас), Мајсторовић 18, Шућур, Грубор 11 (6 ск), Кумовић, Прица 13 (5 ск), Ковачевић 11, Бировљев 10 (9 ск), Матовић 6.

Вршац је убедљивом победом против Војводине у последњој утакмици у 2018. години приредио празнични угођај својим навијачима и реванширао се Новосађанима за пораз из првог дела сезоне. Јунак војвођанског дербија био је центар Вршчана Душан Огњеновић који је постигао 29 кошева и чије су акције под таблом биле нерешива енигма за ривала.

Вршац је велики део посла обавио у првом полувремену, када је повео са 16 поена разлике 51:35, почетком треће четвртине успео да дође и до вођства од 22 поена (57:35) и практично је победник већ тада био одлучен. Новосађани су покушали да се врате у финишу трећег периода када су се тројком Грубора и кошем уз фаул Прице приближили на 8 поена заостатка (67:59), изабраници тренера Бранка Максимовића су се у том периоду мало успавали, али су у последњих десет минута разгалили публику сјајним акцијама и заслужено остварили убедљив тријумф.

Вршац је био бољи у свим статистичким параметрима, посебно у скоку где је имао 11 ухваћених лопти више (51:40) и асистенцијама којих је остварио дупло више од Војводине (30:15). Једино чиме тренер Вршца Бранко Максимовић није био задовољан је број промашених слободних бацања.

• Захваљујем се публици која је дошла баш у добром броју и наградила сваки добар потез мојих момака. Играли смо добро тимски, забрињава 13 промашених слободних бацања чиме смо у једном тренутку омогућили противнику да помисли да може нешто више да уради. Пробаћемо да освежимо ростер, да се појачамо у сваком смислу, мислим да још увек нисмо све рекли ни у АБА 2 лиги ни у КЛС. Свим људима у Вршцу желим срећну Нову годину.

Тренер Војводине Филип Соцек честитао је Вршцу на победи:

• Није битно што смо на утакмицу дошли у ослабљеном саставу, дошли смо да победимо јер и Вршац има својих проблема. Направили смо пуно грешака за овако искусног противника, поготово у првом полувремену. Нисмо имали решења за њихову унутрашњу игру, промашили смо доста отворених шутева. Остаје ми само да свима пожелим да у миру проведу новогодишње празнике.

Вршчани наредни меч играју 3. јануара у оквиру АБА 2 лиге против Динамика у гостима, док ће Кошаркашку лигу Србије наставити утакмицом против Младости у Земуну 12. јануара.