ВРШАЦ – ЗЛАТИБОР 90:82 (23:24, 26:16, 19:18, 22:24)

Центар Миленијум, гледалаца: 500, судије: Мрдак, Арсенијевић, Стефановић

ВРШАЦ: Ћирковић 12, Мунижаба 6, Капетановић 9 (7 ск), Митровић 8 (8 ас), Радивојевић 7, Бркић 3, Јовановић 17, Симовић 6, Огњеновић 10 (5 ск), Силађи 12.

ЗЛАТИБОР: Воркапић 3 (4 ск, 7 ас), Крстајић 2, Бјелица 21 (8 ск, 7 ас), Гашић 2, Лобарев, Смоловић, Чорбић, Ризнић 7, Маројевић 23 (12 ск, 4 ас), Рондовић 10 (4 ск), Бабовић 8 (5 ск), Павловић 6 (6 ск).

Вршац је победом против одличних Чајетинаца прекинуо низ од четири узастопна пораза у оба такмичења и ухватио прикључак у борби за пласман у Суперлигу. Утакмица је обиловала узбуђењима и резултатским преокретима, виђено је пет изједначења а ривали су се десет пута смењивали у вођству. Вршац је после одличне друге четвртине стекао 9 поена предности на полувремену, у трећој четвртини имао вођство од чак 16 кошева разлике (66:50), међутим гости су серијом 16:0 успели да дођу до изједначења у 32. минуту (68:68). Вршчани тада погађају три узастопне тројке, 2 Мунижаба и једну Јовановић и поново долазе иницијативе која им је дала крила да у финишу истрају и сачувају стечену предност. Златибор је надскакао Вршчане, међутим велики број других напада завршавао је промашајима у шуту за три поена и изгубљеним лоптама (укупно 21). У тиму Вршчана се цела екипа уписала у листу стрелаца и на крају се заслужено радовала новим бодовима.

Тренер Вршчана Бранко Максимовић честитато је Златибору на одличним резултатима, бољим него прошле сезоне.

• Свака победа нам много значи имајући у виду проблеме које имамо. Због неколико несрећних пораза које смо имали, у продужецима и на једну лопту, као да су нам ноге у дубоком снегу и и не можемо да трчимо. Презадовољан сам како се момци понашају и колико енергије дају на терену, недостаје нам мало искуства и сталожености у неким ситуацијама у којима не препознајемо лакша решења. Одлично изгледамо на терену, играчима немам шта да замерим, дају максимум на тренинзима, за сада резултат не прати уложени труд, али сигуран сам да ће се кад тад наплатити.

Тренер Златибора Вања Гуша рекао је да се на гостујућем терену тешко побеђује у утакмици у којој у првом полувремену примите 6 тројки и два пута кош – фаул.

• Мекано смо ушли у утакмицу, у другом полувремену смо променама одбрана покушали да пореметимо ритам Вршца, вратили смо се, али смо после тога имали неколико лоших одлука које су довеле до пораза. Вршцу честитам на победи и желим им срећу у оба такмичења.

Играч Златибора Божидар Бабовић нагласио је да његова екипа тешко игра у мечевима са великим бројем поена.

• Навикли смо да играмо на 60 – 70 примљених поена, Вршцу смо дозволили 90 и то најважнији узрок нашег пораза.

Капитен Вршца Милан Радивојевић, је истакао да је ово важна победа у борби за 8. место које води у Суперлигу.

• Тешка утакмица, имали смо велики притисак и императив против екипе која је везала четири победе у лиги. Дали смо максимум, и физички и ментални, да дођемо до победе. Показало се да ове сезоне нема лаких утакмица ни за кога, лига је веома уједначена, наш циљ је да до краја године остваримо још две победе на домаћем терену и у нову годину уђемо са серијом победа.