ВРШАЦ – ТАМИШ 68:100 (19:31, 16:18, 18:37, 15:14)

Центар Миленијум, судије: Јовчић (БГ), Нинковић (БГ), Марковић (ЧА)

ВРШАЦ: Ћирковић 6, Мунижаба, Капетановић 11, Митровић 9, Радивојевић 5, Бркић 3 (10 ск), Јовановић 18 (4 ск), Симовић 2 (4 ск), Огњеновић 4 (8 ск), Силађи 10 (4 ск).

ТАМИШ: Митровић 3, Чабрило 9, Илкић 9 (6 ск, 7 ас), Радовић, Крстовић 10, Кнежевић 9 (9 ск), Торњански 13, Шушић, Јековић 27, Смиљанић 20, Лабудовић.

Тамиш је одиграло можда и најбољу утакмицу икада у Миленијуму и потпуно заслужено славио убедљиву победу у јужнобанатском дербију. Изабраницима тренера Бојана Јовичића све је полазило за руком а посебно је било импресивно њихово шутерско расположење које им је донело чак 18 тројки уз проценат од 64 одсто. Са друге стране Вршчани су се много трудили а мало урадили. Били су деконцентрисани у завршници напада, шут их није хтео, промашили су велики број отворених шутева и слободних бацања.

Братислав Јековић је са 19 поена уз шест убачених тројки из шест покушаја био је најистакнутији играч гостију у првом полувремену. Вршчани нису имали решења у прве две четвртине да зауставе невероватну далекометну паљбу гостију који су убацили 10 тројки уз проценат од 71 одсто. У 7. минуту Тамиш је дошао до прве двоцифрене разлике (20:10), да би у финишу првог полувремена после тројки Јековића и Смиљанића и поготка Кнежевића испод табле дошао до највећег вођства до тог тренутка на мечу од 19 поена (49:30). Вршац је у читавом току првог полувремена тражио начин да повеже редове, али је тек у последњем минуту серијом 5:0 дошао до даха.

Међутим, када се очекивао одговор изабраника тренера Бранка Максимовића уследио је наставак невероватне шутерске серије Панчеваца. Иван Смиљанић је са три узастопне тројке Тамиш одвео на 28 поена предности (67:49) и већ тада је било јасно да је питање победника решено. Вршчани у последњих десет минута нису имали енергије да ублаже пораз, одбрана практично није постојала, нису члак ни искористили бонус у последњој четвртини, а Панчевци нису спуштали гас и на крају стотком дошли до нових бодова.

Центар Вршца Никола Силађи честитао је Панчевцима на победи и рекао да није очекивао овакву утакмицу.

• Срамота ме је јер смо изгубили 32 разлике од екипе са којом смо у припремном периоду играли мечеве на једну лопту. Мислим да ово није реалан показатељ снага, али тако смо одиграли утакмицу. Допустили смо им да постигну 18 тројки, да нас буквално претуку у одбрани и раде шта хоће, док смо ми били превише мекани.

Тренер Вршца Бранко Максимовић био је разочаран.

• Тамиш је био бољи од нас у свим сегментима игре, моја идеја је била да утакмицу коју смо требали да играмо у понедељак одиграмо данас, да би добили дан више за одмор јер смо имали тешке утакмице против Новог Пазара и Дунава и далек пут. То била грешка коју приписујем себи. Ни у најгорим сновима нисам могао да сањам да можемо овако да изгледамо на терену. Мораћемо најозбиљније да поразговарамо јер је срамотно да у утакмици у којој убедљиво губиш не уђеш у бонус. Потајно сам се надао да у овом ФИБА прозору можемо да вежемо четири победе, остварили смо само две што је премало за наша очекивања.

Панчевци су по речима најефикаснијег играча Братислава Јековића одиграли најбољи меч у сезони.

• Прибојавали смо се ове утакмице, Вршац игра у јаком ритму среда – недеља целе сезоне, био је благи фаворит, али на терену смо показали другачије. Одиграли смо у одбрани како смо се договорили а у нападу одлично погађали шутеве за три поена.

Тренер Тамиша Бојан Јовичић рекао је да изузетно респектује Вршац као клуб, рад колеге Максимовића и младе играче.

• Мислим да смо искористили пренатрпан распоред Вршца и добили утакмицу много лакше него што смо очекивали. Ово је наша прва победа на страни до које смо дошли захваљујући одличној одбрани и шуту за три поена. Знамо како је Вршац неугодан домаћин и колико је тешко овде добити меч, али тиме је наше задовољство због овог успеха веће. Међутим, ова победа нам ништа неће вредети уколико са оваквом енергијом не уђемо и у наредни меч против Младости.