ДРУГА УЗАСТОПНА ПОБЕДА ВРШЦА ОСТВАРЕНА ПОСЛЕ ИЗЈЕДНАЧЕНЕ БОРБЕ У УЗБУДЉИВОЈ ЗАВРШНИЦИ

ДУНАВ – ВРШАЦ 87:91 (20:19, 26:25, 21:17, 20:30)

Хала Парк, судије: Обркнежевић, Арсенијевић, Крстић

ДУНАВ: Николић 11, Ивић 3, Жигон 8, Драговић 17, Планић, Шућов 8, Драшковић 5, Ђорђевић, Вуковић 21, Миљеновић, Мировић, Ковачевић 14.

ВРШАЦ: Ћирковић 5, Мунижаба, Капетановић 10, Митровић 2, Радивојевић 4, Бркић 11, Јовановић 26, Симовић 6, Огњеновић 11, Силађи 16.

По традицији Вршчани су против Дунава одиграли резултатски неизвесну утакмицу а питање победника решено је у последњих пет минута када су изабраници тренера Бранка Максимовића постигли 20 поена. Дунав је нешто боље отворио утакмицу, дошао и до осетније предности (15:6) али су се Вршац вратио са осам везаних поена. Утакмица је била у егалу све до финиша треће четвртине када је Дунав направио двоцифрену предност (65:55). Ипак Вршац се није предавао чак ни у тренуцима када су домаћи били сасвим близу победе. У последња три минута екипа из Старих Бановаца имала је пет поена предности (83:78) али онда следи потпуни преокрет. Играчи Вршца стрпљиво и концентрисано користили су грешке домаћина и били присебни са линије слободних бацања у кључним тренуцима. Вођа на терену био је Страхиња Јовановић (26п, 6ас, 4ск), а врло добре партије пружили су и Силађи, Огњеновић, Симовић и Капетановић.