ПЕРИОД ОД 7 МИНУТА БЕЗ КОША ИЗ ИГРЕ ВРШЦА У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ ОДРЕДИО ДАЉИ ТОК МЕЧА 7. КОЛА КОШАРКАШКЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ

ВРШАЦ – ДИНАМИК 79:96 (29:26, 7:25, 25:24, 18:21)

Центар Миленијум, гледалаца 1.000, судије: Јовчић (БГ), Николић (БГ), Пешић (ЛЕ)

ВРШАЦ: Ћирковић 9, Мунижаба 2, Капетановић 12 (4 ск, 4 ас), Митровић 16 (4 ск), Радивојевић 2, Бркић 17 (4 ск), Јовановић 12 (4 ск), Симовић, Огњеновић 3, Силађи 6 (5 ск).

ДИНАМИК: Беслаћ 8, Јанковић 6, Вуликић 3, Кутлешић 17, Степановић, Ђерић, Глишић 18 (6 ск, 6 ас), Ракићевић 4 (5 ас), Чакаревић 14 (5 ск, 6 ас), Остојић 11, Стевановић 13, Савковић 2.

Динамик је заслужено остварио убедљиву победу у седмом колу Кошаркашке лиге Србије реванширавши се Вршчанима за пораз у АБА 2 лиги. Гости су потврдили да су једна од најквалитетнијих екипа и кандидат за највиши пласман, док је Вршац због силних здравствених проблема у својим редовима био онемогућен да пружи максимум. На овој утакмици нису наступили капитен Савовић и Радмиловић, које је повреда за дужи период удаљила са терена а Силађи и Бркић су играли недовољно опорављени.

У првој четвртини екипе су се четири пута смењивале у вођству и чинило се да ће Вршац и Динамик наставити традицију играња резултатски неизвесних мечева. Динамик је зонским пресингом дошао до почетног вођства од 6:0 а Вршчани су на то узвратили серијом 8:0, успоставили равнотежу, а у финишу првог периода са две тројке Капетановића дошли до вођства од 6 разлике (26:20).

Ту је био и крај периода неизвесности на овом мечу јер је у другој четвртини Динамик серијом 14:0 дошао до вођства од 16 разлике (51:35) и то захваљујући одличним минијатурама Чакаревића, Кутлешића, Глишића и Беслаћа. Вршац у последњих седам минута није имамо скоро никакву нападачку идеју и до краја првог полувремена није успео да поентира из игре.

Гости су у трећем периоду увећавали разлику, дошли су и до вођства од 25 поена, а Вршчани су се трудили да ухвате прикључак серијом 9:0, али све што су успели да је да смање заостатак, не и да ухвате ритам који би донео наду да у последњих десет минута могу до преокрета.

У последњој четвртини тренер Ђокић је максимално користио дужу клупу од ривала па је Динамик рутиснки сачувао убедљиву предност.

• Захвалио бих се вршачкој публици на топлом дочеку. Знам са каквим се проблемима сусреће колега Максимовић, добро смо се спремили и мотивисали, мислим да је друга четвртина одредила ток утакмице. Били смо агресивни, имамо више играча у ротацији, мислим да смо заслужено добили. Имамо високе амбиције у оба такмичења ако наставимо са оваквим играма на добром смо путу да их остваримо, рекао је шеф стручног штаба Динамика.

Тренер Вршца Бранко Максимовић је био незадовољан приступом на старту меча:

• Наш млак почетак, када смо противнику дали у руке три лопте и примили три коша, одредио је ток утакмице у чијем смо већем делу били деконцентрисани. Динамик је одлична екипа, имају своје добре стране као и слабости, припремили смо се како да их нападнемо, али нисмо имали концентрације да то спроведемо. Појачани су са Ракићевићем и Чакаревићем, играчима са искуством Аба 1 лиге и Евролиге, Стевановић није играо у односу на прошли меч и одиграо је перфектно, и то су све играчи који праве разлику. Ово је меч за анализу, пример како не треба ући у утакмицу и шта не треба радити.