ВРШАЦ БИО БЛИЗУ ПОБЕДЕ У РЕГУЛАРНОМ ТОКУ

ОКК БЕОГРАД - ВРШАЦ 103:92 (26:27, 20:17, 19:21, 22:22, 16:5)

Дворана Мега фектори, гледалаца 250, судије: Мрдак, Јевтовић и Милојевић

ОКК БЕОГРАД: Мусић 8 (7 ск, 8 ас), Вељковић 28 (16 ск), Исламовић 8, Ланговић 2 (9 ск), Миљеновић 33 (8 ас), Вићентић, Јовичић 4, Церовина 6 (9 ск), Неговановић, Вујић 8, Кузмановић, Саичић 6.

ВРШАЦ: Ћирковић 11 (5 ск), Јовановић 24 (11 ас), Силађи 23 (12 ск), Капетановић 6, Огњеновић 7, Митровић 1, Мунижаба, Савовић, Бркић 7, Радивојевић 7, Симовић 6 (8 ск).

Узбудљив меч, са много лепих потеза и драматичном завршницом, припао је ОКК Београду а одлука је пала после петоминутног продужетка. У регуларном току било 87:87.

Домаћи тим предводили су Миљеновић и Вељковић док су најистакнутији играчи Вршца били Страхиња Јовановић и Никола Силађи. Ниједна од екипа током регуларног тока меча није успела да створи предност већу од 7 поена а најчешће је резултат био нерешен. У последњој четвртини виђена су два резултатска преокрета. Најпре су домаћи серијом 7:0 повели са 6 поена предности, да би Вршац на мање од три минута пре краја стекао 6 поена преднсоти, међутим на крају ипак није било победника, последњи шут Радивојевића за победу није погодио циљ.

У продужетак је Вршац ушао са мање шанси од ривала јер су чак четворица играча меч завршила са пет личних грешака (Огњеновић, Бркић, Капетановић, Ћирковић), а домаћи су на крају дошли до двоцифрене предности.