ВРШАЦ ПРОПУСТИО ШАНСУ ДА НАПРАВИ ИЗНЕНАЂЕЊЕ, СКОПЉАНЦИ ОПРАВДАЛИ УЛОГУ ФАВОРИТА У МИЛЕНИЈУМУ

ВРШАЦ – МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ 88:95 (27:26, 24:36, 22:23, 15:10)

Центар Миленијум, гледалаца 1.000, судије: Бабић (БиХ), Ленац (Хрв), Седлар (Срб)

ВРШАЦ: Ћирковић 10, Мунижаба, Капетановић 17, Радивојевић 3, Радмиловић 4, Бркић 17 (6 ск), Јовановић 17 (7 ас), Савовић 3 (4 ас), Симовић, Огњеновић 16, Силађи 3.

МЗТ: Митев, Вудворд 18 (4 ск, 5 ас), Соколов 3, Мамузик, Магдевски, Симоновски 8, Бојић 29 (5 ск), Младеновски 9 (8 ск), Тодоровски, Стојановски 14, Медфорд 8 (11 ас), Маслинко 6.

МЗТ је у Миленијуму оправдао улогу апсолутног фаворита и остварио прву победу на гостовањима у АБА 2 лиги. Вршчани су били равноправни, чак и бољи противник у неким фазама утакмице, и да су били мало присебнији, финиш су могли да учине драматичним. Вршачка публика имала је прилику да види одличан меч, велику борбеност домаћина, али и одлично издање центра Скопљанаца Андрије Бојића, кључног играча гостију на путу до успеха.

Вршац је одлично почео, повео са 10:2 и, захваљујући изванредном проценту шута, бољем скоку и већем броју асистенција, први период решио у своју корист. Рецепт за добру игру домаћих тренер Максимовић пронашао је у шутерском надахнућу Капетановића и одличној игри Огњеновића под оба коша.

Међутим, у другој четвртини ситуацију на терену је у потпуности преокренуо Бојић. Српски интернационалац је за 8 минута успео да постигне чак 23 поена, обезбеди двоцифрену предност Скопљанцима (51:62) и прво полувреме заврши као убедљиво најкориснији играч на терену. Сем тога, МЗТ је у прве две четвртине фантастично шутирао за три поена (8/9) и у његовом тиму није било слабог места.

Главне улоге на почетку другог полувремена преузео је тандем Американаца ВудвордМедфорд, и захваљујући њима МЗТ је у 27. минуту дошао до 16 поена предности (80:64). Чинило се да је питање победника решено, међутим, Вршчани су серијом 6:0 на почетку последње чевтртине дошли на само 4 поена заостатка (81:85). У тим тренуцима затајио је шут, пропуштена су три узастопна напада и после неспортске личне Огњеновића Скопљанци су поново повратили пољуљано самопоуздање и коначно, тројком Симоновског, успели да осигурају тријумф.

Бранко Максимовић, тренер Вршца:

„Играли смо против много квалитетног противника, са одличним појединцима који имају озбиљан рејтинг и сигурно су један од фаворита за повратак у АБА 1 лигу. Медјутим, уважавајући сав њихов квалитет, као и изванредан проценат шута у првом полувремену (8/9) није ми се свидело како је моја екипа играла од почетка. За мој укус то је превише мекано, без контакта, поготово у одбрани. Нисмо једни другима помагали и далеко је то било од онога што радимо на тренинзима. Једина добра ствар је што се нисмо предавали и успели смо да дођемо до прилике за преокрет. Ово је велика школа за нас, покушаћемо да исправимо недостатке, пре свега у концентрацији.“

Ђорђи Кочов, тренер МЗТ:

„Утакмица је имала огроман резултатски значај за нас јер нам је амбиција да се изборимо за једно од прва четири места која воде у плеј оф а још увек нисмо имали победу на страни. Играла се отворена кошарка од почетка, нисмо имали решења за пик енд рол игру Вршца иако смо се договорили како ћемо га бранити. Ипак, задовољан сам победом која нам даје велико самопоуздање пред дерби домаће лиге са Работничким. Екипи Вршца честитам на приказаној игри и на борбености, нису одустајали ни када смо водили 20 разлике.“