ВРШАЦ – МЕТАЛАЦ 80:73 (23:21, 22:15, 17:19, 18:18)

Центар Миленијум, гледалаца 800, судије: Јевтовић, Нинковић (БГ); Матић (КГ)

ВРШАЦ: Ћирковић 2, Мунижаба, Капетановић 16 (8 ск), Радивојевић 3 (4 ас), Радмиловић 5 (6 ск), Бркић, Јовановић 15 (7 ск, 9 ас), Савовић 13 (5 ас), Симовић, Огњеновић 9, Силађи 17 (8 ск).

МЕТАЛАЦ: Стаменић 4, Турбић, Микулић 9 (7 ск), Ђукановић 15 (9 ск, 4 ас), Матић, Васић 10 (7 ас), Стефановић, Ђуковић 13 (6 ск), Никчевић, Павловић, Неранџић 9 (5 ск), Дојл 13.

Вршчани и Ваљевци су, како традиција њихових дуела и налаже, одиграли узбудљив и резулатски неизвестан меч у којем су Вршчани, упркос умору од исцрпљујућег ритма играња на два фронта, остварили заслужену победу. Кључну улогу у остварењу другог првенственог тријумфа имао је квартет Силађи, Капетановић, Јовановић, Савовић у којем је сваки појединачно у одређеном делу меча имао тренутке изузетног надахнућа.

Највећи део првог полувремена протекао је у изједначеној борби у којој су се ривали девет пута смењивали у вођству. У том делу меча најрасположенији у тиму Вршца био је Капетановић док је код Ваљеваца предњачио Ђуковић. Вршац је био нешто бољи у скоку и проценту шута из игре, али је до предности од 9 разлике у финишу стигао захваљујући Силађију који је постигао шест узастопних поена у последња два минута друге четвртине.

У трећем периоду Ваљевци су поправили проценат шута а Вршчани повећали предност у скоку па се резултатска предност домаћина није мењала.

У финишу меча Ваљевци су кошем Ђукановића дошли на само два поена заостатка (69:67), али су тада пропустили две прилике да дођу до изједначења и потпуног преокрета. Уследила је казна, капитен Вршчана Савовић постигао тројку, потом је Силађи ефектном рампом дигао на ноге публику у Миленијуму, а Јовановић у контри поентирао за одлазак Вршца на безбедно растојање (76:69).