ПРВА ПОБЕДА ВРШЦА У КЛС ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ

ВРШАЦ – МЛАДОСТ 82:77 (20:21, 18:23, 20:18, 24:15)

Центар Миленијум, гледалаца: 1.000, судије: М. Јурас, Седлар (НС), Свркота (БГ)

ВРШАЦ: Ћирковић 4 (4 ас), Мунижаба 7, Капетановић, Радивојевић 3, Радмиловић 4, Бркић 10 (9 ск), Јовановић 21 (4 ск), Савовић 6 (6 ск), Симовић 4 (9 ск), Силађи 23 (12 ск).

МЛАДОСТ: Трифуновић 13 (4 ск), Давитков, Бојовић, Тадић 6 (4 ас), Новаковић 18, Николић 6 (7 ск), Дејвис 20, Станковић, Танасковић 12 (10 ск), Илић, Микавица 2, Караџић.

Вршчани су у последњих пет минута утакмице успели да надокнаде све оно што су пропустили у претходних 35 минута и заслужено дошли до прве лигашке победе. Јунак утакмице био је сјајни Никола Силађи чија је серија од 11 везаних поена преокренула ток утакмице и пресудно утицала на самопоуздање његових саиграча. Гости из Земуна представили су су се у одличном издању, били на прагу великог изненађења, али су у финишу остали без енергије која их је красила током великог дела меча.

Своје одлично издање у првом полувремену Земунци су најавили већ у 3. минуту када су повели са 9:2. Вршчани су се мучили у нападу, али су уласком Јовановића добили на пробојности и успели да сустигну госте и смање разлику на поен заостатка после прве четвртине. Међутим, почетком другог периода распуцали су се Новаковић, Трифуновић и Дејвис па је Младост у 13. минуту стекла двоцифрену предност (32:22). Нешто касније, поготком Дејвиса, гости су дошли до највеће предности у првом полувремену (42:28). Вршчани су се тргли после тајм аута тренера Максимовића, до краја првог полувремена захваљујући одличном офанзивном скоку смањили заостатак на 6 поена и донекле ублажили последице очајног шута за три поена (1/13).

Почетак другог полувремена обележио је Силађи и са три узастопне тројке поправио најлошију рубрику у статистици Вршца. Уз њега тон игри давао је Јовановић док су за чврстину под кошем и за велики број офанзивних скокова поред Силађија били задужени Бркић и Симовић. Ипак, можда и најважнији кош на утакмици постигао је Мунижаба, када је тројком Вршчане одвео плус 4 (77:73).

Вељко Бркић је на конференцији за штампу похвалио игру свог бившег клуба.

• Честитам екипи Младости на одлично одиграној утакмици, све им је полазило за руком погађали су кад год су покушали. Наша слаба реализација слободних бацања утицала је да будемо у заостатку, али у најбитнијим моментима одиграли смо како треба. Јако битна победа за нас, али се већ окрећемо наредној утакмици.

Тренер Бранко Максимовић нагласио је да је екипа била у великом грчу:

• Нисам хтео то да потенцирам, али се видело код играча да су порази на једну лопту у претходна два кола због сопствених грешака оставили траг. Ово је била психолошки тешка утакмица, ово није наше најбоље издање, али нисмо се предавали и борили смо се сви до самог краја. Промашили смо пет зицера, седам слободних бацања а поред свега у првом полувремену смо шутирали тројке 1/13 у нашој сали. Све су то последице психолошке баријере. Нема пуно паметовања важно је да смо остали заједно и кад је тешко. Хвала публици, дала нам је озбиљан ветар у леђа, поготово у другом полувремену.

Тренер Младости Марко Бараћ честитао је Вршчанима на победи.

-              Задовољан сам начином на који смо отворили и на који смо одиграли првих 15 минута меча. После тога нисмо реализовали отворен контранапад што је изазвало домино ефекат када је у питању наша агресивност и сарадњи у одбрани. Управо је то лекција коју морамо да научимо после ове утакмице. Знао сам да досадашњи скор Вршца у АБА 2 и КЛС није реалан и да је питање тренутка када ће они кренути са победама.