ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА БРАНКА МАКСИМОВИЋА НАДИГРАЛИ ОДЛИЧНОГ ПРОТИВНИКА У ИЗЈЕДНАЧЕНОЈ УТАКМИЦИ

ВРШАЦ – ДИНАМИК 99:93 (27:27, 21:21, 26:23, 25:22)

Центар Миленијум, гледалаца: 1.000, судије: Весковић (БГ), Милојевић (КШ), Седлар (НС)

ВРШАЦ: Ћирковић 9 (3 ас, 8 ил), Мунижаба 2, Капетановић 14, Радивојевић 4, Радмиловић 8 (4 ск), Бркић 2, Јовановић 28 (5 ас, 5 ил), Савовић 3 (5 ск), Симовић 13 (11 ск), Силађи 14, Узелац 2

ДИНАМИК: Грбовић, Беслаћ 10, Јанковић 2, Вуликић 8, Кутлешић 21, Милисављевић 18 (6 ск), Глишић 14 (6 ск), Остојић 18 (4 ск), Савковић 2.

Српски дерби АБА 2 лиге био је права посластица за кошаркашке сладокусце и љубитеље спортских трилера. Вршчани су пружили своју најбољу партију ове сезоне и забележили прву победу, ношени сјајном подршком са трибина и изванредном игром Страхиње Јовановића, јунака меча. У првом полувремену водила се изједначена борба. Вршац је почео надахнуто, повео са 8:0, међутим одлични гости су узвратили преко трилинга бивших играча Вршца Кутлешића, Остојића и Глишића. Екипе су се смељивале у вођству, али нико до одмора није успео да створи предност. Резултат је био нерешен и на крају прве и на крају друге четвртине. У трећој четвртини разиграо се плејмејкер Вршчана Јовановић и својим продорима постао је нерешива енигма за играче београдског тима. У 27. минуту Вршчани су стекли до тада најубедљивију предност (69:61) и постајало је све извесније да су пред великим тријумфом тим пре јер су захвљујући изванредној борбености и са чак 12 скокова више од противника успели да компензују изгубљене лопте из првог дела меча. Последњи покушај Динамика да преокрене ток меча била је тројка одличног Милисављевића за смањење предности на само три поена (92:89), али је Јовановић још једним кошем и прецизним извођењем слободних бацања засладио победу Вршца.

Тренер Бранко Максимовић, био је задовољан одличном игром своје екипе:

-Одлична утакмица за гледаоце а катастрофа за тренере. Пуно је било преокрета, ситуација у којима нисмо били паметни, али смо веровали до последњег минута да можемо до победе. Овој екипи треба време, треба подстрек и једна оваква победа јер имамо изузетно тежак распоред и у АБА 2 и у домаћој лиги где у првих 6 кола чак пет пута гостујемо. Ова екипа када се држи заједно, делује моћно, разнолико и тада увек неки други појединац може да искочи и буде играч одлуке. Данас је тим дисао као један и ова победа против велике екипе плод је одличне тимске игре. Без обзира на овај пораз мислим да је Динамик озбиљан кандидат за пласман међу четири. Велику захвалност дугујемо публици, имали смо сјајан ехо од ње. Позивам их да у следећој утакмици буду уз нас у још већем броју, ови момци ће им се одужити максималном борбеношћу.

Владимир Ђокић, тренер Динамика дочекан је овацијама са трибина Миленијума:

- Захваљујем се вршачкој публици на топлом дочеку, а екипи Вршца честитам на врхунској утакмици и заслуженој победи. Знали смо да ће показати реакцију после три пораза, честитам колеги Максимовићу, надиграни смо у свим елементима. Жељу смо имали, али примити 99 поена је стварно превише. Вршац нас је испробијао кад год је било важно. Чинило се крајем друге четвртине да преламамо утакмицу, међутим у другом полувремену смо ушли у проблем са личним грешкама, уз то и повреда Савковића нас је омела јер нам је играч тог типа недостајао на паркету. Све то ипак не умањује заслужени тријумф Вршца.