ВРШАЦ НАДОКНАДИО ЗАОСТАТАК ОД 21 ПОЕНА, АЛИ ОСТАО БЕЗ ЕНЕРГИЈЕ У ФИНИШУ

ВРШАЦ – МЕТАЛАЦ 90:94 (19:21, 13:27, 29:20, 29:26)

Вршац, Центар Миленијум, гледалаца: 900, судије: Марко Јурас, Никола Милорадовић, Бранислав Мрдак

ВРШАЦ: Ђерић 19 (6 ск, 3 ас), Савић, Кутлешић 10 (4 ск, 3 ол), Ђорђевић, Мунижаба 1, Јововић 6 (10 ас), Узелац 2 (4 ск), Савовић 12 (3 ск), Остојић 15 (8 ск), Симеуновић 25 (7 ск, 4 ол).

МЕТАЛАЦ: Јелић, Стаменић 8 (3 ас), Ђукановић 10 (9 ас, 7 ол), Ђекић, Крстовић 18 (3 ск, 5 ас), А. Васић 28 (7 ил), Маројевић 2, Чоловић, Микулић 15 (6 ск), Милутиновић, Каплановић 13, Д. Васић.

Сјајан меч у Миленијуму одиграли су десетковани Вршчани и мотивисани Ваљевци и заслужено су испраћени аплаузом после велике борбе у којој су виђени сјајни потези и резултатски преокрети.

Поред Глишића и Вељковића Вршац је на овом мечу био ослабљен и за плејмејкера Митровића, а надахнути играчи Металца су у првом полувремену играли скоро без грешке да би у финишу друге четвртине дошли до предности од 18 разлике (46:28). У том периоду игре највише се истакао плејмејкер Александар Васић који је прво полувреме завршио без промашаја убацивши 16 поена уз две тројке. Уз њега одлични су били Микулић и Крстовић. Вршчанима у прве две четвртине скоро ништа није ишло, у првих десет минута имали су чак 9 изгубљених лопти, укупно 15 у првом полувремену, али се нису предавали. Чак ни када је искусни Крстовић, почетком другог полувремена, погодио уз фаул за највеће вођство Металца на утакмици од 21 разлике (56:35), изабраници тренера Ђокића нису клонули духом, за десет минута успели су да надокнаде огроман заостатак и у 32. минуту поведу (72:70). У том делу меча вршачка одбрана била је непробојна а нападачким акцијама су публику на ноге дизали Симеуновић, Ђерић, Остојић и капитен Савовић. Ипак, испоставило се да је таквом игром Вршац остао без резерве енергије за завршницу која је припала Металцу. Кључне кошеве у финишу постигао је Микулић, два пута узастопно био је прецизан ван линије 6,75.

Владимир Ђокић честитао је Металцу на победи.

• Нисмо потценили екипу Металца, али нас је стигао умор и сви проблеми о којима нећу говорити јер не тражимо  никакав алиби. Металац је одиграо одличну утакмицу, одвојио се на време, ми смо уложили последњи атом енергије да преокренемо резултат, али нисмо имали снаге и играча у ротацији за завршницу. Извињавам се публици која је била уз нас, дала је максимум да нас врати у меч, али су нас изгубљене лопте поново коштале пораза.

Тренер Металца Михајло Почек истакао је да је ово велика победа за његов тим.

• Дошли смо мотивисани без обзира да ли ће противник бити комплетан или не. Стекли смо велику предност, изгубили је, али смо у завршници успели да искористимо слабости Вршца и остварили велику победу. Мислим да смо на овом мечу и управа, стручни штаб и играчи били сви за једног, један за све.

Коча Јововић је нагласио да је Металац играо изванредно.

• Честитам играчима Металца, уложили су много енергије, али мислим да смо и ми дали свој максимум у овом тренутку. У последњих месец дана нисмо успели да направимо тренинг са десет здравих играча, жао ми је што смо изгубили пред нашом публиком, али као што смо успели да надокнадимо минус на овој утакмици, тако ћемо успети и да пребродимо ову кризу резултата.

Бојан Крстовић био је један од најбољих у победничком тиму.

• Ушли смо у добар ритам, зналачки смо искористили кадровске проблеме које је имао наш противник. Вршцу желим све најбоље у наставку сезоне.

РАСТАНАК СА КОЧОВИЋЕМ

Вршчани су споразумно завршили сарадњу са Николом Кочовићем. Плајмејкер који је ове сезоне стигао у Миленијум и одиграо 15 званичних утакмица, дао је допринос резултатима и пласману клуба. Управа и стручни штаб му се захваљују на добрим играма, вредном тренирању и изузетно коректном понашању и жели му све најбоље у наставку каријере.