ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА БЕЗ ГЛИШИЋА И ВЕЉКОВИЋА НИСУ УСПЕЛИ ДА ДОБИЈУ БИТКУ ПОД КОШЕВИМА

ДИНАМИК – ВРШАЦ 89:70 (20:16, 26:17, 21:19, 22:18)

Београд, Динамик Арена, гледалаца: 400, судије: Јасмина Јурас, Саша Маричић, Немања Нинковић

ДИНАМИК: Елдриџ 13 (4 ск, 2 ас), Беслаћ 3, Крстић 13 (4 ск, 2 ас), Ћапин, Вуликић 2, Милисављевић 8 (5 ск, 7 ас), Ђурасовић 21 (8 ск), Варда 6 (4 ск), Мајаускас 6 (5 ск), Миладиновић 5 ( 9 ск), Ракићевић 6 (3 ск, 4 ас), Ћирковић 6.

ВРШАЦ: Ђерић 14 (3 ск, 3 ас), Кочовић 8 (3 ск, 4 ас), Митровић, Кутлешић 14 (9 ск, 2 ас), Ђорђевић 2, Мунижаба 1, Јововић 10 (4 ск, 2 ас, 6 осв. л), Узелац 3, Савовић 5 (4 осв. л), Симеуновић 8 ($ ск, 3 осв. л).

Вршчани нису успели да борбеношћу компензују недостатак двојице важних играча Глишића и Вељковића и по први пут су ове сезоне доживели пораз у Кошаркашкој лиги Србије. Динамик је на овој утакмици био јачи за новопридошлог Петра Ракићевића a до победе га је водио непогрешиви Ђурасовић, који је свега три пута из 12 покушаја промашио из игре уз стопостотан учинак ван линије 6,75 (3-3).

Вршчани су били равноправни у првих десет минута игре, после вођства Динамика од 7:0, уследио је преокрет и њихових 9 узастопних поена, да би у финишу тројком Кочовића дошли до вођства од 16:14. Ипак, у последњем минуту, Ђурасовић и Крстић су са две тројке вратили предност Београђанима и на одмор се отишли са предношћу (20:16).

До прве озбиљније предности Динамик је дошао средином друге четвртине (32:19), и све до краја првог полувремена углавном је успевао да одржи двоцифрену предност.

Почетком другог полувремена Вршчани су преко Ђерића и Кутлешића покушали да смање заостатак, али је Ђурасовић са 7 узастопних поена Динамик одвео на плус 17 (58:41) и практично трасирао пут ка победи свом тиму.

У последњих десет минута играчи Вршца нису имали снаге да направе преокрет, Савовић је у 34 минуту смањио на минус 12 (59:71), али је Динамик до краја успео да сачува убедљиву предност.

У тиму Вршца статистички најкориснији били су Јововић и Кочовић, пратили су их Кутлешић и Симеуновић, али су њихове партије биле слабије него у досадашњем току сезоне.