ТИМ ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ОДИГРАО НАЈСЛАБИЈИ МЕЧ ОВЕ СЕЗОНЕ И ДОЖИВЕО ДРУГИ ПОРАЗ У АБА 2 ЛИГИ

ПРИМОРСКА – ВРШАЦ 77:55 (25:15, 13:14, 19:11, 20:15)

Копар, Арена Бонифика, гледалаца 950, судије: Хордов, Пеић, Лакићевић

ПРИМОРСКА: Ферме 19, Чакарун 15, Јоксимовић 6, Мулалић 18, Коси 3, Зупан 6, Хоџић 6, Вујасиновић, Балдаси, Кинг 4, Морина, Глас.

ВРШАЦ: Ђерић 3, Кочовић, Митровић 11, Кутлешић 9, Мунижаба, Вељковић 4, Јововић 4, Узелац, Савовић 4, Остојић 12, Симеуновић 8.

Вршац је у Копру пружио до непрепознавања слабу партију и претрпео је други и најубедљивији пораз у сезони. Сви елементи који су у досадашњих пет кола АБА 2 лиге красили игру изабраника тренера Владимира Ђокића изостали су у дуелу са Приморском, па је по питању победника све практично било решено средином треће четвртине када је словеначки тим стекао 15 поена предности (46:31).

Последњи покушај да се ухвати прикључак било је закуцавање најефикаснијег играча Вршца Данила Остојића за минус 10 (38:48), али је домаћи тим одговорио серијом 9:0 и отклонио све недоумице.

У последњој четвртини у тиму Вршцу није било енергије да би се разиграном ривалу пружио адекватан отпор па је убедљив пораз био неизбежан. Тренер Ђокић је овако прокоментарисао утакмицу.

• Тим Приморске одиграо је одличан меч, а ми смо дефинитивно у паду формe. Имамо проблеме са повредама и болестима, све нас је стигло, али сигурно морамо играти боље. Једноставно смо се предали на почетку трећег периода. Приморска је имала више од 50 скокова, што показује жељу и енергију коју ми нисмо имали. Предаја је једноставно недопустива.

Миленко Вељковић, разумљиво, није био превише расположен за причу.

• Приморска је била једноставно боља, нисмо нашли одговор на њихову агресивност и шут за три поена. За овакву игру нема оправдања, морамо да збијемо редове и победимо на следећој утакмици.