КРАГУЈЕВЧАНИ РАВНОПРАВНИ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ, ВРШЧАНИ БЕЗ ГЛИШИЋА И СИМЕУНОВИЋА РЕШИЛИ ПИТАЊЕ ПОБЕДНИКА У ТРЕЋОЈ ЧЕТВРТИНИ

ВРШАЦ – РАДНИЧКИ 88:79 (21:17, 18:15, 29:23, 20:24)

Вршац, Центар Миленијум, гледалаца 1000, судије: Војиновић, Стрика, Пешић

ВРШАЦ: Ђерић 15, Кочовић 16, Митровић, Кутлешић 23 (4 ас), Ђорђевић, Мунижаба, Вељковић 13 (15 ск, 5 бл), Јововић 5 (3 ас), Узелац 4 (7 ск), Савовић 6 (3 ск), Остојић 6 (9 ск), Савић.

РАДНИЧКИ: Јовановић 18 (7 ск, 3 ас), Васојевић 8 (3 ас), Караџић 5, Луковић 6, Милосављевић, Кљајевић 16 (8 ск, 4 ас), Поповић 6, Павловић 7, Демчешен, Томашевић, Беадер 7 (5 ск).

Вршчани су против борбених Крагујевчана дошли до петог узастопног тријумфа, играли су без двојице играча из стартне петорке, Глишића и Симеуновића, а тренер Владимир Ђокић дао је значајнију минутажу играчима који су у досадашњем току сезоне били мање оптерећни. Шансу су у потпуности искористили Кочовић и Узелац, а врло добру партију после двонедељне паузе пружио је Ђерић.

Играчи Радничког су позитивно реаговали на промену тренера, Бојан Кусмук је унео нову енергију захваљујући којој су гости у читавом току првог полувремена били близу резултатског егала. Чинило се на почетку да ће Вршац имати лак посао. Најпре су домаћи повели 14:6 захваљујући хитром Кутлешићу који је украо две лопте и истрчао две контре, али су гости узвратили серијом 8:0. Потом је Ђерић имао свој шоу, везао је седам узастопних поена, али је Јовановић далекометним шутевима вратио резултатску равнотежу.

Вршац је са минималном предношћу отишао на одмор, али је све било јасно у трећој четвртини када су Ђокићеви изабраници стекли двоцифрену предност (60:50). У том периоду игре најзапаженији је био Никола Кочовић, истакао се са пар луцидних додавања и одличних продора као и шутем са дистанце. У последњем периоду Раднички није успео да се поново прикључи јер је Душан Кутлешић својим изванредним потезима држао свој тим на безбедном одстојању, док је Миленко Вељковић одиграо одлично у оба правца и заслужено добио аплаузе за атрактивне блокаде којима је заустављао шутеве ривала.

Мирко Ђерић је захвалио екипи Радничког на фер и коректној борби.

• - Хвала нашој публици на подршци, надам се да ћу у наредним мечевима ући у праву форму, рекао је бек Вршца.

Тренер Вршца Владимир Ђокић био је задовољан јер је његов тим у читавом току сусрета имао резултатску контролу.

• - Раднички је био пожртвован и агресиван, честитам им на доброј утакмици, нисмо успели да преломимо на већу разлику јер се противник током читавог меча није предавао. Хвала публици која је поново била уз нас, одужићемо им се добрим партијама и у наредним утакмицама.

Играч Радничког Никола Павловић честитао је Вршцу на заслуженој победи.

• - Променили смо тренера пре три дана, још нисмо уиграни, али кренуло је на боље. Тренирамо и играмо са већом енергијом, очекујемо још боље игре.

Тренер Радничког Бојан Кусмук честитао је победу колеги Ђокићу и свом пријатељу Каначком.

• - Мислим да смо могли мало боље да одиграмо упркос околностима у којима смо се нашли. Нисмо могли да добијемо, али смо пропустили прилику да изборимо часнији пораз. Вршац је први у нашој лиги, био је први и прошле сезоне, први је у АБА 2 лиги, ми смо нови у овом такмичењу и имамо још много да радимо.