ВРШЧАНИ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ ЗАОСТАЈАЛИ 18 ПОЕНА ЗА ВОЈВОДИНОМ, АЛИ СУ У ДРУГОМ НАДОКНАДИЛИ ЗАОСТАТАК И УЧВРСТИЛИ СЕ НА ВРХУ ТАБЕЛЕ

ВОЈВОДИНА – ВРШАЦ 95:100 (27:23, 24:16, 23:35, 21:26)

Хала СПЕНС, гледалаца 200, судије: Милорадовић, Николић, Нинковић

ВОЈВОДИНА: Зарић 9 (4 ск), Стојановић , Бербаков 8, Јањић 31 (5 ск, 6 ас), Виријевић 3, Стојачић 19 (5 ск, 4 ас), Прица 2, Јовишић 13 (5 ск), Ковачевић 4 (3 ск), Атанасов, Бировљев, Матовић 4 (4 ск).

ВРШАЦ: Кочовић 6 (3 ас), Ковачевић, Митровић 16 (5 ск), Кутлешић 23 (6 ск), Ђорђевић, Мунижаба, Вељковић 11 (6 ск), Узелац, Савовић 22 (6 ск), Остојић 6 (8 ск), Симеуновић 16 (7 ск).

Изабраници тренера Владимира Ђокића били су на великом искушењу у Новом Саду, где су у мечу 4. кола КЛС против Војводине, после великог преокрета у другом полувремену, забележили четврту узастопну победу. Домаћи тим био је много бољи ривал у првих 20 минута игре. Крајем прве четвртине Војводина је повела са 27:22, а у 13. минуту дошла до двоцифрене предности (38:27) поенима свог најбољег и најефикаснијег играча на мечу Дејана Јањића.

У 17. минуту Новосађани су водили са 18 поена разлике(47:29), али су Вршчани до одласка на велики одмор заостатак свели на 12 (51:39).

У другом полувремену Вршац је поново показао свој највећи квалитет ове сезоне, тимску игру, али је имао и петорицу двоцифрених стрелаца захваљујући којима је сустизао предност Војводине. Своју најбољу партију ове сезоне одиграо је плејмејкер Стефан Митровић, чијом је тројком у 28. минуту Вршац наговестио преокрет пришавши на само пет поена (62:67). Тројком капитена Савовића у последњим секундама трећег периода Вршац је изједначио (74:74), да би у последњем периоду, два минута пре краја, закуцавањем Вељковића, повео са 89:82 и дошао на праг нове победе.

У пенал завршници Вршчани су имали чврсте нерве и сигурну руку па су до краја сачували важну победу.

Кутлешић и Савовић били су најкориснији у вршачком тиму, а одличне партије пружили су и Митровић, Остојић и Симеуновић. Код Новосађана, поред Јањића, добро су играли Стојачић и Јовишић.