МЛАДОСТ – ВРШАЦ 74:96 (27:24, 16:21, 16:23, 15:28)

Хала Визура, гледалаца 200, судије: М. Јурас, М. Пецељ, Д. Седлар

МЛАДОСТ: Бабовић 16 (5 ас), Малиџан 7 (3 ас), Новаковић 2 (4 ск), Ђорђевић 3, Бркић 19 (8 ск), Малбаша, Нешовић 7, Драшковић 1, Којадиновић, Станковић, Ксуксин, Јековић 13 (5 ск).

ВРШАЦ: Кочовић, Митровић 9 (3 ас), Глишић 16 (10 ск), Кутлешић 8 (2 ск, 3 укр), Ђорђевић 2, Мунижаба 9 (2 ск), Вељковић 12 (6 ск), Јововић 2 (3 ск, 4 ас), Узелац, Савовић, Остојић 14 (6 ск, 2 ас), Симеуновић 24 (5 ск, 2 ас, 2 укр).

Вршац је остварио трећи узастопни тријумф захваљујући одличној игри у другом полувремену када је сломљен отпор Младости. После доброг почетка Вршчана и вођства 7:0, Земунци су у финишу прве четвртине тројком Бркића успели да поведу са 4 поена разлике (23:19) и задржали предност до одласка на први одмор.

Почетком друге четвртине кошевима Вељковића и Глишића Вршац се вратио у ритам, али је резултатска неивесност трајала до краја првог полувремена. Ниједан од ривала није успео да створи разлику већу од три поена, па је питање победника решавано у другом полувремену.

Трећа четвртина протекла је у апсолутној доминацији играча Вршца која је наговештена кошем Глишића и тројком Мунижабе за вођство 50:45. До прве двоцифрене предности Вршчани долазе у пред крај треће четвртине када је Мунижаба још једном био прецизан ван линије 6,75.

Сигурна игра на почетку четвртине четвртине и поени Глишића и Кутлешића били су јасан сигнал да су Вршчани максимално концентрисани и да сигурно корачају ка новој победи. Поенима најефикаснијег играча утакмице, Ђорђа Симеуновића, Вршац је 35. минуту први пут стекао 20 поена предности (82:62), и ту разлику успео да увећа до краја сусрета.

У победничком тиму похвале заслужују сви играчи, статистички гледано најистакнутији су били Глишић (индекс 26), Симеуновић (индекс 25) и Остојић (индекс 20). Симеуновић је био први стрелац (24 поена), Глишић најбољи скакач (10 скокова), а свежи дипломац Факултета спорта и физичког васпитања у Новом саду, Коча Јововић, најбољи асистент (4 асистенције).