ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ТЕК У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ СЛОМИЛИ ОТПОР ЧВРСТЕ ЕКИПЕ ИЗ СТАРИХ БАНОВАЦА

ВРШАЦ – ДУНАВ 72:61 (19:20, 15:16, 23:12, 15:13)

Вршац, центар Миленијум, гледалаца 800, судије: Јовчић, Чукаловић, Милорадовић

ВРШАЦ: Кочовић 9, Митровић 3, Глишић 17 (8 ск), Кутлешић 8, Ђорђевић, Мунижаба, Вељковић, Јововић 8, Узелац 2, Савовић 7, Остојић 10 (4 ск), Симеуновић 8.

ДУНАВ: М. Николић, Цветковић 2, Добривојевић, Кужета 7 (9 ск), Н. Николић 5, Митровић 13 (7 ск), Зорчић 22 (11 ск), Вуковић 7, Поповић, Миљковић 3, Кљештан, Стојановић 2.

Вршац је наставио са победама, али до бодова против Дунава није дошао нимало лако. Читаво прво полувреме Бановчани су диктирли ритам и углавном имали вођство, да би у 16. минуту дошли до највећих 6 поена предности (32:26). У игри изабраника тренера Ђокића није било довољно чврстине, пре свега у одбрани, и расположених стрелаца.Тек у трећој четвртини уследио је потпуни преокрет у односу играча Вршца према игри и серија од 13:0 коју су тројкама иницирали савовић и Кутлешић и којом је у потпуности сломљен отпор ривала. Најбољи утисак у победничком тиму оставио је млади репрезентативац Глишић, док је код гостију највише показао центар Зорчић.

Тренер Вршца Владимир Ђокић био је пун хвале за игру Дунава: Очекивано тешка утакмица, честитао бих Дунаву на свему што ради у задњих три године, организован су клуб, направили су одличан тим. Било је очекивано да дође до пада у нашој игри, нисам очекивао да то буде у овој утакмици. Ипак, нисмо смели да имамо овако лош приступ, срећом показали смо квалитет и да умемо да будемо агресивни.

Тренер Дунава Митар Ашћерић истакао је проблеме са којима се његов тим сусреће: Целе недеље било смо некомплетни на тренинзима, оба плејмејкера су нам повређена, после смо остали и без Поповића а вечерас се повредио и Вуковић. Нисмо могли да издржимо притисак Вршца, честитам им на победи.

Марко Узелац играч Вршца: Нисмо отворили утакмицу како је тренер тражио од нас, али смо у другом полувремену успели све да надокнадимо. Нема пуно времена за славље окрећемо се наредном мечу у АБА 2 лиги.

Лазар Зорчић играч Дунава: Држали смо се три четвртине, али због малог фонда играча нисмо могли да издржимо до краја. Вршац је био бољи, честитам им на победи, нисмо овде ни рачунали на бодове, нама је много важнији меч против Радничког у наредном колу.