ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ЂОКИЋА НАДВИСИЛИ КВАЛИТЕТНОГ ПРОТИВНИКА У СВИМ ЕЛЕМЕНТИМА ИГРЕ И ЗАСЛУЖЕНО ОСТВАРИЛИ УБЕДЉИВ ТРИЈУМФ

ВРШАЦ – КРКА 88:67 (18:17, 28:18, 15:18, 27:14)

Вршац, Центар Миленијум, гледалаца 1000, судије: Стефановић (Србија), Роглић (Хрватска), Крстевски (Македонија)

ВРШАЦ: Кочовић, Митровић, Глишић 18, Кутлешић 17, Ђорђевић, Мунижаба, Вељковић 10, Јововић 9, Узелац, Савовић 6, Остојић 15, Симеуновић 13.

КРКА: Шишка, Јанчар, Маринели 13, Шкедељ 2, Братож 10, Цинац 15, Димец 2, Јошило 11, Ковачевич 8, Фифолт 5.

Вршчани су се сјајно представили домаћим љубитељима кошарке на отварању сезоне у Миленијуму одигравши најбољи меч још од квалификација за АБА 2 лигу. Велика борба водила се у првом полувремену, Вршац је у другој четвртини, тројком Глишића, први пут успео да стекне двоцифрену предност (29:19), али су гости узвратили далекометним шутевима преко Фифолта и Маринелија, направили серију 8:0 у 16. минуту и дошли до изједначења (31:31). Снажном одбраном, у којој је доминирао Вељковић, домаћи су потпуно неутралисали Димеца, па је центар словеначке репрезентације већ почетком другог полувремена направио пети фаул. Захваљујући великом броју нападачки расположених појединаца, пре свих Кутлешићу и Глишићу у првом, а у другом полувремену Симеуновићу и Остојићу, Вршац је у 26. минуту дошао на 19 поена предности (55:46). Међутим, то није било довољно да се реши питање победника јер су момци из Новог Места, захваљујући пре свега агилном Јошилу, успели да ухвате прикључак (66:62). У финишу су изабраници тренера Ђокића појачали агресивност у оба правца и што је најважније, били веома шутерски расположени па су на крају заслужено остварили убедљив тријумф.

Данило Остојић, играч Вршца:

„Захваљујем се екипи Крке на фер и коректној борби, мислим да смо заслужено победили, били смо добри у скоку под оба коша, Крка је показала да је квалитетан тим, успели су да смање нашу високу предност, али ми смо имали одговор, нашу препознатљиву агресивност. Драго ми је што смо у првој утакмици пред нашом публиком савладали изузетно јаког противника, подршка са трибина нам је веома важна.“

Владимир Ђокић, тренер Вршца:

„Очекивано квалитетна утакмица, Крка је одличан тим који у својим редовима има првака Европе, Димеца, успели смо да га неутралишемо и мислим да је пресудила наша већа ротација квалитетних играча. Били смо агресивни током целе утакмице, константно водили, Крка нас је стизала, није се предавала, била је близу да уђе у потпуни егал. На крају смо заслужено победили, у сваком моменту имали смо расположеног појединца који је дао изузетан допринос, да ли у одбрамбеним задацима или у шуту за три поена, транзиционој игри или скоку. Никога не бих издвојио, победили смо искључиво као тим. Захваљујем се публици на подршци која ће нам итекако бити потребна током сезоне.

Марко Јошило, играч Крке:

„Честитке Вршцу, водили су од почетка до краја, ми смо успели на моменте да им приђемо, међутим они су све наше нападе успешно одбијали и на крају заслужено победили.“

Симон Петров, тренер Крке:

„Било је евидентно да је Вршац вечерас био пуно боља екипа, имали смо своју шансу, али не и одговор на њихову агресивност. Заслужено су победили.“