У УЗБУДЉИВОМ ПРЕМИЈЕРНОМ МЕЧУ АБА 2 ЛИГЕ, ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ЂОКИЋА ОСВОЈИЛИ ПРВЕ БОДОВЕ

БОСНА РОЈАЛ - ВРШАЦ 77:84 (18:24, 21:18, 17:27, 21:15)

Дворана Скендерија, гледалаца 500, судије: Радош Арсенијевић, Тине Шкрбец, Иван Лакићевић

БОСНА РОЈАЛ: Вокер 18, Пашајлић 11, Иконић 6, Кнежевић 23, Бредфорд, Решидовић 2, Ћуревац, Блер 4, Ђелмо, Радукић 4, Штурановић 9, Дурак.

ВРШАЦ: Ђерић 9, Кочовић 5, Митровић 6, Глишић 4, Кутлешић 20, Ђорђевић, Мунижаба, Вељковић 5, Узелац, Савовић 5, Остојић 16, Симеуновић 14.

Вршац је одлично почео утакмицу, под пресингом држао играче гостујућег тима, повео са 8:0 кошевима Симеуновића, Митровића и Кутлешића и успео да већ у финишу прве  четвртине, у два наврата, оствари двоцифрену резултатску предност (21:10 и 24:14). У другом периоду меча Сарајлије успевају да се ослободе притиска Вршца и захваљујући Кнежевићу и Вокеру пронашли решење за зонски пресинг Ђокићевих изабраника. Уз то, Вршчани су до краја првог полувремена промашили чак 7 слободних бацања, али су захваљујући одличном офанзивном скоку задржали предност и на полувремену 42:39.

Почетак другог полувремена био је скоро идентичан почетку утакмице. Вршчани су серијом 10:2 поново стекли двоцифрену предност (52:41), успели да је увећају до краја трећег периода (69:56), да би у последњем периоду домаћи, захваљујући тандему Вокер - Кнежевић примакли на само 4 поена заостатка (69:65). На 4 и по минута пре краја Босна је кошем Кнежевића дошла на корак да сустигне предност (74:72), али је Вршац у самом финишу имао смиреног Кутлешића, који је уз Симеуновића постизао одлучујуће поене за одбијање претње домаћег тима. Тачку на прву победу Вршца ставио је капитен Савовић са линије слободних бацања.

Статистички гледано Вршац је меч добио захваљујући надмоћности у скоку (36:28), уз нешто бољи проценат шута из игре (52%:51%). Сарајлијама за утеху остаје податак да су имали више асистенција (8:14) и украдених лопти (6:13), као и да су имали најкориснијег играча утакмице Драшка Кнежевића. У тиму Вршца највећи учинак имао је Душан Кутлешић (23 поена, 6 скокова, 2 асистенције), одличан је био и Данило Остојић (16 поена, 3 скока), уз врло добар допринос Кочовића, Савовића и Ђерића.