ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ДЕКЛАСИРАЛИ НИКШИЋАНЕ И ОБЕЗБЕДИЛИ ПРВО МЕСТО НА КВАЛИФИКАЦИОНОМ ТУРНИРУ

ВРШАЦ – СУТЈЕСКА 77:62 (22:12, 24:12, 11:15, 20:23)

ВРШАЦ: Ђерић 12, Кочовић, Митровић 9, Глишић 11 (6 ск), Кутлешић, Мунижаба, Вељковић 6 (4 ск), Јововић 6 (5 ас), Узелац 3, Савовић 5 (6 ск), Остојић 7 (6 ск), Симеуновић 18 (11 ск, 4 ил).

СУТЈЕСКА: Џонсон 7, Горановић, Хабс 22, Кривокапић 2, Бијелић 4 (5 ск), Вујовић 5 (4 ск), Ђоковић 5, Вуковић 2, Чворовић 2, Лаловић 5, Тејић 5 (6 ск), Вучиновић 3 (4 ск)

Вршчани су декласирали Сутјеску из Никшића у другом колу квалификационог турнира за пласман у АБА 2 лигу и обезбедили учешће у регионалном такмичењу као првопласирани, без обзира на исход мечева последњег кола.

Ђокићеви изабраници одиграли су најбоље полувреме од почетка припрема и то кад је било најпотребније и заслужено остварили другу победу на турниру.

Већ после десет минута игре Вршац је имало двоцифрену резултатску предност (22:12), а у другој четвртини је био још убедљивији, па је у 16. минуту предност вршачких кошаркаша износила је великих 22 поена разлике (39:17).

У другом полувремену  разлика је мудро чувана, Никшићани ни једног тренутка нису успели да угрозе вођство Вршца, који је на крају прославио највећи клупски успех у последњој деценији. Најкориснији играч утакмице био је Ђорђе Симеуновић са 22 индексних поена уз учинак 18 кошева и 11 скокова.