ВРШАЦ ОСТВАРИО ПРВУ ПОБЕДУ НА КВАЛИФИКАЦИОНОМ ТУРНИРУ ЗА ПЛАСМАН У АБА 2 ЛИГУ ПОСЛЕ ХОРОР ЗАВРШНИЦЕ И ТРИ ПРОДУЖЕТКА

ВРШАЦ - ПРИМОРСКА (КОПАР) 109:106 (22:19, 19:22, 16:17, 19:18, 12:12, 10:10, 10:8)

ВРШАЦ: Ђерић 16, Кочовић 9, Митровић 11, Глишић 26, Кутлешић 25, Муинижаба, Вељковић 11, Јововић, Узелац, Савовић 2, Остојић 2, Симеуновић 7.

ПРИМОРСКА: Ферме 26, Чакарун 3, Јоксимовић 10, Мулалић 21, Коси, Зупан 8, Хоџић 5, Вујасинович 17, Балдаси, Кинг 14, Морина 2, Глас.

Вршчани су у Лакташима славили прву победу на квалификационом турниру за пласман у АБА 2 лигу, али после невероватно узбудљиве завршнице и чак три продужетка. Утакмица се ломила неколико пута, изабраници тренера Владимира Ђокића имали су првом полувремену десет поена предности (37:27, 16. минут), док је највећа предност Приморске у регуларном току меча износила пет поена (51:56, 29. минут).

Четири и по минута пре краја регуларног тока сусрета Глишћ је тројком донео Вршцу седам поена предности (71:64), али су Словенци за свега три минута сустигли, а тројком Зупана и престигли вођство Вршчана (73:74).

У самом финишу Ђерић је погодио тројку за предност (76:74), али је Вујасинович са линије слободних бацања одвео меч у продужетак.

У првом продужетку Вршац је био на самој ивици пораза. Четири секунде пре краја Хоџић је одвео Копране на плус три (85:88), али је млади Стефан Митровић тројком са десет метара уз звук сирене обезбедио Вршцу други продужетак.

У финишу другог продужетка Вршац је имао плус два (98:96) на 14 секунди пре краја, али је ветеран у редовима Приморске, Небојша Јоксимовић, изједначио и утакмицу продужио за још пет минута.

У игри нерава одлучила је концентрација играча Вршца и присебност при извођењу слободних бацања. Важна победа на отварању квалификација, најкориснији играч на терену био је Душан Кутлешић са 34 индексних поена уз учинак од 25 кошева, 4 скокова и 2 асистенције.

У другом колу Вршац се у четвртак, 28. септембра састаје са Сутјеском из Никшића, почетак је у 19:30 часова.