ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА УПРКОС ДОБРОЈ ИГРИ УБЕДЉИВО ПОРАЖЕНИ ОД ШАМПИОНА АБА ЛИГЕ У ДРУГОЈ ПРОВЕРИ ПРЕД СТАРТ НОВЕ СЕЗОНЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВРШАЦ 116:79 (28:25, 31:19, 25:15, 32:20)

Дворана "Александар Николић", судије: Обркнежевић, Стрика

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 6, Радичевић 17, Дангубић 6, Давидовац 7, Апић 13, Лазаревић 6, Фелдин 13, Јанковић 4, Ракићевић, Лесор 7, Јовановић 11, Бјелица 23.

ВРШАЦ: Кочовић 7, Ђорђевић, Мунижаба 2, Мрђа, Ђерић 14, Кутлешић 21, Остојић 13, Савовић 8, Митровић 7, Глишић 7, Савић, Узелац.

Вршац је у другом припремном мечу за нову сезону одмерио снаге са шампионом Србије и АБА лиге, Црвеном звездом, и упркос убедљивом поразу није оставио лош утисак у дворани "Александар Николић". Ђокићеви изабраници су резултатски егал успевали да одрже све до самог краја прве четвртине, али су црвено - бели питање победника решили почетком друге четвртине када су направили серију 20:0. У трећој четвртини Вршчани су имали период одличне игре када су заостатак спустили на 11 поена и приморали тренера Звезде Алимпијевића да затражи тајм - аут. До краја утакмице домаћи су наставили у жестоком ритму и на крају остварили убедљиву победу. Црвена звезда је на овој утакмици наступила у комплетном саставу, одсутан је био само репрезентативац Бранко Лазић. Тренер Ђокић је задовољан провером својих ученика иако састав Вршца још увек није комплетиран. Чека се долазак двојице високих играча, а могуће је да буде долазака и на другим позицијама. Следећа провера кошаркаша Вршца биће у Темишвару где ће наредног викенда одмерити снаге на турниру на коме ће поред Вршца учествовати румунски прволигаши Орадеа, Сибиу и Темишвар.