ПОБЕДОМ У У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ ПРОТИВ СУБОТИЧАНА ВРШАЦ СЕЗОНУ ЗАВРШИО НА СЕДМОМ МЕСТУ У СУПЕРЛИГИ

СПАРТАК - ВРШАЦ  83:88 (21:18, 8:19, 22:25, 32:26)

Дворана Дудова шума, гледалаца 100, судије: Глишић, Чукаловић, Арсенијевић

СПАРТАК: Матић 8 (2 сл, 2 ул), Јовишић, Прља 10 (8 ск, 2 ул), Николић 12 (5 ас), Кесар 22 (7 ск), Мишчевић 12 (6 ск, 2 ул), Јеленић 11 (2 ск, 4 ас), Лучић, Куриџа, Фекете 8 ( 2 ул)

ВРШАЦ: Павковић 6 (3 ас), Митровић 5 (5 ск), Крстовић 16 (2 ск, 8 ас), Јововић 10 (5 ск, 4 ас, 4 ул) , Узелац 3 (3 ск), Мрђа, Јефтић 15 (5 ск), Минчев, Стојадиновић 17 (6 ас), Фундић 16 (7 ск)

Вршац је савладао Спартак у Суботици у последњем колу и завршио своју прву суперлигашку сезону освајањем седмог места. Тријумф изабраника тренера Владимира Ђокића ниједног тренутка није долазио у питање, Спартак је у финишу успео само да смањи заостатак који је у појединим тренуцима износио и 18 поена разлике (39:57, 27. мин).

Иако десетковани неиграњем капитена Савовића, Павловића, Глишића, Ђерића и Спасојевића, Вршац је већ на старту најавио добру партију и повео са 8:2 и 10:4. Спартак је узватио тројкама Матића и свог најбољег појединца на утакмици, Кесара, али све што су Суботичани успели било је да поведу са шест разлике у финишу прве четвртине (21:15).

У другој четвртини Вршчани су заиграли агресивно и одговорно у одбрани и противнику дозволили свега осам поена. За то време успели су да стекну двоцифрену предност (37:27) коју су одржавали у читавом току треће четвртине и мирно ушли у завршницу меча.

У последњих десет минута рутински су завршили посао, контролисавши резултат и збивања на терену и без обзира што су Суботичани избегли резултатски дебакл, победа Вршца била је уверљива.

Најбољи у победничком тиму био је Бојан Крстовић са индексом 20 (16 поена и 8 скокова), најефикаснији је био Марко Стојадиновић са 17 кошева, одлично су играли и Јововић, Јефтић и Фундић.