ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА УЛОЖИЛИ МАКСИМУМ ЗАЛАГАЊА ДА СЕ ПОБЕДОМ ОПРОСТЕ ОД ВРШАЧКЕ ПУБЛИКЕ, АЛИ ЈОШ ЈЕДНОМ НИСУ ИМАЛИ СРЕЋЕ У ЗАВРШНИЦИ

ВРШАЦ – ДИНАМИК 73:77 (25:23, 18:12, 14:28, 16:14)

Центар Миленијум, гледалаца 1.200, судије: Јовчић (БГ), Нешковић (КВ),  Мрдак (БГ)

ВРШАЦ: Павковић 3, Митровић, Крстовић 21 (5 ск, 5 ас), Јововић 6 (2 ск, 2 ас, 2 ул), Узелац, Спасојевић, Савовић 8 (4 ск), Јефтић 4 (6 ск), Минчев, Стојадиновић 18 (8 ск), Фундић 6 (3 ск), Ђерић 7 (4 ск, 3 ас)

ДИНАМИК: Ћирковић, Милисављевић 15 (5 ск, 2 ас, 2 ул), Грушановић, Лазић 4 (4 ск), Гавриловић 12 (5 ск), Брукс 15 (3 ск), Нађфеј 2, Чакаревић 12 (11 ск, 7 ас), Радуловић 11 (3 ас), Торњански, Френд 6 (5 ск), Седмак

Сјајан меч у Миленијуму окончан је драматичном завршницом са хепиендом за Динамик. Београђани су имали више нерава у одлучујућим тренуцима меча и изборили су важну победу у борби за пето место. Вршчани поново нису били миљеници спортске среће, али ни овај пораз не може да баци сенку на одличну сезону и сјајне партије пружене у Суперлиги.

Јунак утакмице био је Марко Чакаревић, смирен и прецизан када је било најпотребније, луцидан асистент у моментима када је Динамик остајао без идеје у организацији напада.

Вршац је одлично почео утакмицу захваљујући надахнутом стрелцу Стојадиновићу и искусном Крстовићу, а у другој четвртини дошао је до двоцифрене предности (40:29). Све је у домаћем тиму функционисало одлично, Коча Јововић је сјајно асистирао, Вршац је на одмор отишао са суфицитом од 8 поена.

Кључни период за коначан исход била је трећа четвртина. Динамик је направио серију 15: 2 и потпуно преокренуо однос снага на терену. Гостима је све полазило за руком, Брукс је везао три тројке, Милисављевић одиграо сјајну партију и његовом тројком Динамик је створио озбиљну залиху за финиш од 9 поена (63:52).

Вршчани су у последњем периоду дали све од себе, за два минута направили серију 9:0, пришли на само поен заостатка (72:73). После одбрањеног напада Јефтић је освојио лопту и у жељи да организује контру погрешио. Динамик је то казнио поенима Брукса са линије слободних бацања, чинило се да је све готово, али се домаћем тиму указала нова шанса. Ђерић из корнера није био прецизан за продужетак.

Тренер победничког тима Мирослав Николић рекао је да је у Вршцу играна изузетно лепа кошарка иако су се састале две екипе које у Суперлиги нису имале среће.

-          Они имају млађе центре а ми млађе бекове. Надтрчали смо их у другом полувремену кад сам заменио високу тројку. Ово је школа кошарке па сам морао да укажем шансу млађима као што је Лазић, али је наша игра са три бека профункционисала у другом полувремену. У првом нас је Вршац добио у трчању, али ми смо добили битку под кошем.

Милош Милисављевић честитао је ривалу на коректној борби.

-          Имали смо мање осцилација него иначе и 19 асистенција за наших 32 коша из игре. Боримо се за пето место, желимо да пробамо да изненадимо Звезду за крај.

Тренер Вршца Владимир Ђокић честитао је Динамику на победи.

-          Пробали смо да се мотивишемо и да се победом опростимо од наше сјајне публике. Имали смо проблема са повредама, нисмо могли да рачунамо на Глишића и Павловића што је у оваквом ритму утакмице било од велике важности. Динамик је квалитетнији од нас у овом тренутку, дали смо све од себе. Мислим да можемо бити задовољни учинком ове сезоне, освајањем КЛС задовољили смо амбиције и нисмо очекивали да ћемо овако добро изгледати у Суперлиги. Да смо добили неке мечевеу којима смо били близу победе вероватно би сада другачије размишљали, али можда је добро ићи корак по корак.

Марко Стојадиновић је изарзио жал за пропуштеном приликом да се победом пред домаћом публиком заврши сезона.

- Честитам гостима, изгледало је као да су имали више енергије. Покушали смо у финишу да се вратимо после њиховог вођства, али они су погађали важне шутеве. Честитао бих мојим саиграчима на учинку ове сезоне, као и управи и стручном штабу.