ПРЕСУДИО ВЕЛИКИ МОТИВ ИЗАБРАНИКА ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА, МЕЧ ВИНЕР ИСКУСНИ БОЈАН КРСТОВИЋ

ВРШАЦ – БОРАЦ 81:76 (22:21, 24:24, 19:17, 16:14)

Центар Миленијум, гледалаца 1.000, судије: Глишић, Арсенијевић, Нинковић (БГ)

ВРШАЦ: Павковић 8 (2 ск, 5 ас), Павловић, Митровић, Глишић 6 (3 ск), Крстовић 23 (2 ск, 5 ас), Јововић 4 (3 ск, 3 ас), Узелац, Савовић 7 ( 2 ск, 2 ул), Стојадиновић 3 (7 ск), Фундић 13 (10 ск), Ђерић 6

БОРАЦ: Чарапић 2, Митровић, Поповић 9 (3 ск, 2 ас), Ћирић, Радоњић 13 (6 ск, 5 ас), А. Тодоровић 8 (3 ск), Радовић, Мићић 5 (2 ас), Ђоковић 5 (3 ас), Гавриловић 4 (7 ск), Н. Тодоровић 11 (4 ск), Мариновић 19 (4 ск, 5 ас)

Вршчани су коначно наплатили велико залагање и одличне игре током Суперлиге и заслужено се радовали другој победи у елитном друштву. Вршац и Борац одиграли су изузетно занимљив, узбудљив и резултатски неизвестан меч, чиме је настављена традиција да се дуели ова два тима одлучују у напетој завршници.

Јунак победе Вршчана био је искусни Бојан Крстовић. Маестрално је предводио тим, обезбедио резултатску предност на почетку меча и преузимао одговорност кад год се утакмица резултатски ломила.

Вршац је већ у првом периоду направио двоцифрену предност (20:10) управо захваљујући надахнућу Крстовића који је за 8 минута убацио три тројке, укупно 11 поена. Борац је до краја периода узвратио серијом 6:0, да би почетком друге четвртине, тројком Мариновића, Чачани први пут повели (23:22). Крстовић  је био иницијатор новог вођства Вршца (32:28), али се Борац није предавао, имао је, уз сјајног Мариновића расположеног Радоњића, међутим, Вршац је проналазио решења под таблом захваљујући сналажљивом Јефтићу и борбеном Фундићу. На одмор се отишло са минималном предношћу домаћег тима (46:45).

Решеност да тријумфује Ђокићев тим показао је на старту другог полувремена  када је направио серију 10:2, а тројка Ђерића и ефектна завршница Глишића, после атрактивне асистенције Павковића, подигли су публику на ноге.

Чачани су тада показали какав квалитет поседују, па су преко Александра Тодоровића и Радоњића тројкама смањили заостатак (60:55), да би нешто касније Ђоковић тројком и Немања Тодоровић кошем уз фаул донели свом тиму изједначење у 32. минуту (62:62).

Завршница је припала Вршцу, одбрана је у тим тренуцима била јака као тврђава, а тројка Ђерића и кош Павковића обезбедили су мирнију завршницу. Тачку на бриљантну партију ставили су Глишић и Јововић за велику радост на терену и на трибинама.

Тренер Владимир Ђокић коначно је био задовољан исходом.

-          Честитам играчима, успели су да превазиђу нервозу због незаслужених пораза у већини утакмица, желели смо јако ову победу, да покажемо да заслужујемо бољи пласман од тренутног. Ушли смо у меч изузетно мотивисано, међутим сваки пад концентрације Борац је кажњавао захваљујући изузетном квалитету својих играча, па је утакмица одлучивана на једну или две лопте. Момци су заслужили победу, награђени су за велико хтење и борбеност, хвала публици која нас је изузетно бодрила и они су заслужили да се радују.

Милош Глишић је на овом мечу пружио једну од најбољих игара откако носи дрес Вршца.

-          Веома битна победа за нас на психолошком плану, желели смо да докажемо да су порази у претходним утакмицама последица недостатка среће. Вечерас смо контролисали меч, водили скоро у читавом току, честитам саиграчима и стручном штабу на изузетно важној победи.

Тренер Борца Рашко Бојић нагласио је да његов тим није био комплетан.

Искористили смо овај меч као припрему за утакмицу са Партизаном, где ћемо покушати да одиграмо на горњој граници наших могућности, пред пуном салом, верујући да ћемо коначно бити комплетни и да ће у строју бити наша једина петица Миловановић

Играч Борца Матија Поповић рекао је да је његов тим у читавом току био у дисбалансу.

-          Читаву утакмицу смо јурили њихову предност, на крају смо доста шутева промашили. Нисмо имали решења за њихов централни пик, поготово за Крстовића који је убацио јако битне шутеве.