ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ПОНОВИЛИ ДОБРУ ПАРТИЈУ ПРОТИВ МЕГЕ, АЛИ НИСУ УСПЕЛИ ДА ПРЕЛОМЕ МЕЧ У ЗАВРШНИЦИ

ВРШАЦ – МЕГА ЛЕКС 87:92 (26:28, 19:22, 22:21, 20:21)

Центар Миленијум, гледалаца 1.500, судије: Војиновић (НС), Јурас, Чукаловић (БГ)

ВРШАЦ: Павковић 3, Павловић 11 (7 ск, 2 ас), Митровић 3 (2 ск, 3 ас), Глишић 4 (3 ск), Крстовић 13 (3 ас), Јововић 6 (3 ск, 5 ас), Узелац 2, Савовић 6 (4 ск), Јефтић 20 (9 ск), Стојадиновић, Фундић 19 (8 ск, 2 ул), Ђерић

МЕГА ЛЕКС: Мушиди, Ребић 6 (3 ск, 1 ас), Лешић 14 (9 ск), Чарапић, Јарамаз 26 (5 ск, 2 ас), Спасојевић 12 (3 ск), Каба 20 (9 ск), Симеуновић 8 (7 ск), Тејић, Новак 6 (3 нск, 4 ас), Капетановић, Самарџијски

Вршац и Мега Лекс су одиграли још један сјајан меч по укусу најпробирљивијих сладокусаца и поново су изабраници тренера Дејана Милојевића били спретнији у завршници и остварили важну победу. Као и у првом делу суперлигашке сезоне у дуелу ова два тима у Сремској Митровици Вршчани су били близу великог изненађења, али више није изненађење да момци тренера Владимира Ђокића пружају изванредне игре против АБА лигаша.

Меч је решен у последња два минута а најважнију улогу у завршници одиграо је Лешић који је са пет везаних поена свом тиму донео предност од 8 поена (88:80), недостижну за домаће у последњих минут и по. Ипак, епитет играча утакмице припада одличном Јарамазу који је био нерешива енигма за Вршчане у највећем делу меча. Вршац је на овом мечу имао изузетно расположене Фундића и Јефтића, док су појединим фазама одлични били Павловић и Крстовић.

Вршац је одлично почео, повео са 13:7 у првом периоду ношен надахнућем Фундића који је везао седам поена и био незадржив у уводним минутима. После тајм аута Мега је уласком Спасојевића постала убојитија у нападу, а офанзивним скоковима, којих је имала чак 12 у првом полувремену,успела је да неутралише све грешке у реализацији. Тројком Јарамаза Мега је повела са 21:18, али је врло брзо уследио конкретан одговор Вршчана, серијом 7:0 кошевима Јефтића и Савовића, поново преузимају вођство 33:28.

До краја првог дела меча оба тима имала су још по један велики налет. Најпре је Мега направила серију 12: 0 за вођство 39:33, а Вршац је одговорио са 7 узастопних поена, на полувреме се отишло са предношћу гостију 45:40.

Урагански почетак домаћих серијом 10:0 наговестио је велика узбуђења. У тим тренуцима изванредан је био Павловић, погодио је две тројке за вођство Вршца 55:50, али је Мега узвратила преко Кабе са пет узастопних поена, продужила серију на 9:0 и у финишу трећег периода поново преузела вођство (69:66). Тројком Јарамаза Мега је у 35. минуту имала двоцифрену предност (82:72), Вршац је имао снаге за још само једну миниу серију од 4 поена, али не и за потпуни преокрет.

Тренер победничког тима Дејан Милојевић честитао је домаћину и био пун хвале за игру ривала.

-          Вршац је досадашњи ток Суперлиге одиграо на ратнички и такмичарски начин, био два пута близу победе против Партизана, не знам ни сам како смо победили у првом мечу против њих. Вршац има изузетно неправедан скор, са само једном победом, заслужио је да има бар пет победа и да нам буде главни конкурен за пласман у АБА лигу. Недостајало им је среће и самопоуздања које се губи када изгубите толико утакмица на једну лопту. Што се моје екипе тиче у већем делу меча смо одиграли чврсто, контролисали смо резултат у већем делу меча осим почетка првог и другог полувремена, где смо били мекани и примали лаке кошеве. Касније смо добром одбраном увели меч у контролу, сад смо на корак од АБА лиге мислим да нам недостаје још једна победа.

Тренер Вршца Владимир Ђокић није био задовољан исходом, али је похвалио своје играче за залагање и борбеност на терену.

-          Честитам Меги на заслуженој победи, озбиљно су нас схватили, имају квалитетнији тим, дужу клупу и кад се ломила утакмица примили смо исувише лаких поена, промашили доста отворених шутева и изгубили доста лопти. Искуство играња АБА лиге је виши ниво који ми још увек нисмо достигли, утеха је да играмо добро, али много утакмица губимо на исти начин и на мени и на стручном штабу је да то исправимо у наредном периоду. На овом мечу нисмо могли да рачунамо на Минчева који се таман усталио у екипи, али отишао је кући због полагања пријемног испита на факултету, док је Стојадиновић незадовољан минутажом па сам га одмарао на овој утакмици.

Стефан Фундић је рекао да Вршац игра много боље него што то резултати показују.

-          Успевамо да парирао екипама из АБА лиге, али нешто нам недостаје да би победили. Окрећемо се утакмици против Борца, покушаћемо да у дуелима са КЛС лигашима поправимо утисак у Суперлиги.

Најефикаснији играч утакмице Огњен Јарамаз био је пун хвале за учинак Вршца ове сезоне.

-          Честитам Вршцу на свим партијама у Суперлиги, показали су да играју одличну кошарку, нису имали среће и због тога не заузимају место на табели које желе. Одиграли смо помало несигурно, могли смо боље, али важно је да настављамо у добром ритму.