ПОСЛЕ ДВЕ ОДЛИЧНЕ ЧЕТВРТИНЕ, ВРШАЦ У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ ПОСТИГАО МАЊЕ ПОЕНА НЕГО У ПРВИХ ДЕСЕТ МИНУТА

ФМП – ВРШАЦ 83:63 (26:25, 14:14, 24:11, 19:13)

Хала у Железнику, гледалаца 500, судије: Николић, Нешковић, Прпа

ФМП: Раданов 2 (3 ск), Човић, Давидовац 14 (4 ск, 6 ас), Апић 12 (6 ск), Бурсаћ 9 (2 ск), Шешлија 2 (2 ск), Кутлешић 4 (4 ск, 4 ас), Жижић 9 (2 ск), Љубичић 15 (5 ас), Радовановић, Остин 2, Болден 14 (7 ск)

ВРШАЦ: Павковић, Павловић 3 (4 ск), Митровић, Глишић, Крстовић 5 (2 ас), Јововић 3 (4 ас), Савовић 9 (4 ас), Јефтић 6 (5 ск), Минчев 10 (6 ск), Стојадиновић, Фундић 12 (5 ск), Ђерић 15 (6 ас)

Вршац је у Железнику одиграо одлично само једно полувреме што је било недовољно да се избегне убедљив пораз. Изабраници тренера Владимира Ђокића у другом полувремену потпуно су затајили, и када је у питању реализација у нападу и када је у питању игра у одбрани, тако да је добра у првих двадесет минута остала без значајнијег ефекта. Вршац је у само у првој четвртини успео да постигне више поена него у читавом другом полувремену, а ФМП је меч практично решио у трећој четвртини када је стекао 14 поена предности. Вршац је и у трећој и у четвртој четвртини имао дуге серије од по пет минута без поготка из игре, направио превише техничких грешака и због тога није успео да избегне још један убедљив пораз од Пантера из Железника.

У екипи Вршца најбољи утисак оставили су Ђерић, Савовић, Минчев и Фундић, а најефикаснији је био Мирко Ђерић који је убацио пет тројки. У тиму ФМП-а одличан је био квартет Давидовац, Апић, Љубичић, Болден, док је најефикаснији био Љубичић са 15 поена.

ТОК УТАКМИЦЕ

Вршац је одлично почео меч и првих десет поена постигао је преко два нарасположенија играча, Ђерић је убацио две тројке а Фундић два пута био сигуран под таблом за вошство од 10:8. Међутим, тада је уследила серија од три везане грешке што су играчи ФМП-а искористили и постигли три узастопне тројке (Љубичић две и Жижић) за вођство 17:10. Одговор су имали Ђерић, који је тројком смањио заостатак, и Савовић који је убацио пет узастопних поена (тројка и двојка) за ново вођство Вршца (18:17). У последња два пута вођство је чак четири пута прелазило с једне на другу страну да би по истеку првог периода ФМП имао минималну предност 26:25.

У другој четвртини Вршац је поново добро почео и серијом 6:0 повео са 31:26. Тада је уследио период од четири минута без поена Вршца у којем су играчи тренера Ђокића промашили неколико отворених шутева и направили пар техничких гречака, па је домаћи тим преокренуо резултат у своју корист и повео са пет поена разлике (38:33). У последња два минута Вршчани су Пантерима дозволили само два поена, постигли 6 и на одмор се отишло са минималним вођством ФМП-а (40:39).

У трећој четвртини ФМП је доминирао и тај део меча решио у своју корист са 13 поена разлике максимално користећи грешке играча Вршца који читавих поет минута није успели да поентирају из игре. Тим из Железника успео је да дође до двоцифрене предности (56:44) у 27. минуту и до краја трећег периода разлику увећао на плус 14 (64:50). У том делу меча домаћи су били незадрживи и угрожавали кош Вршца са свих позиција.

У последњем периоду ФМП је наставио са сигурном игром дозволивши играчима Вршца да постигну свега 11 поена. У последњих пет минута меча поене за Вршац постигао је само Минчев док је одличан тимски проценат шута из првог полувремена сведен на просечних 36 одсто за три и 44 одсто за два поена. Када се томе дода да је ФМП остварио и доминацију у скоку и да су Вршчани имали 7 изгубљених лопти више, јасно је да су домаћи заслужено остварили победу.