КОШАРКАШКИ СПЕКТАКЛ У МИЛЕНИЈУМУ, ВРШАЦ И ПАРТИЗАН ОДУШЕВИЛИ ПРЕД 3000 ГЛЕДАЛАЦА

ВРШАЦ – ПАРТИЗАН 74:81 (19:20, 21:25, 19:15, 15:21)

Центар Миленијум, гледалаца 3.000, судије: Нешковић, Маричић, Стефановић (Краљево)

ВРШАЦ: Павковић 5 (5 ас), Павловић, Митровић, Глишић 3 (5 ск), Крстовић 9 (6 ас), Јововић 3 (4 ск, 3 ас), Савовић 3, Јефтић 16 (4 ск), Минчев 13 (4 ск, 3 ул), Стојадиновић 4, Фундић 12 (6 ск, 3 ас), Ђерић 6

ПАРТИЗАН: Ратковица 10 (7 ск, 3 ск, 3 ул), Врабац 2, Јовановић, Маринковић 12 (4 ск), Величковић, Мајсторовић 6 (7 ск), Бирчевић 16 (7 ск), Копривица 6 (2 ас), Андрић 13 (4 ск, 4 ас), Хечер 16 (3 ас), Карахоџић, Луковић

Вршац и Партизан одиграли су меч за истинске сладокусце пред 3000 гледалаца и овацијама са трибина испраћени са терена. Одавно у Миленијуму није виђена лепша и узбудљивија утакмица са великим бројем врхунских потеза и са толико смењивања ривала у вођству. Старији љубитељи кошарке памте времена када се Партизан у Вршцу осећао као да игра у Београду, овог пута изабраници тренера Владимира Ђокића имали су изузетну подршку својих симпатизера. Питање победника решено је у самом финишу, црно – бели су квалитетније и смиреније одиграли завршницу а кључ победе био је у одличној одбрани изабраника тренера Александра Џикића, пре свега Мајсторовића који је у важним тренуцима зауставио у првих 20 минута незадрживог Јефтића.

Велика борба на терену распламсала се у другој четвртини, Вршац је играо сјајно ношен надахнућем Јефтића и Фундића, који су ефектно завршавали атрактивне акције после програвања Павковића, Јововића и Крстовића. За Јефтића црно – бели нису имали решења у првих 20 минута, а игру Партизана у нападу диктирао је тандем Бирчевић – Андрић. Захваљујући њима гости су у финишу друге четвртине дошли до прве опипљивије предности (45:40) са којом су отишли на одмор.

Почетком другог полувремена један од најбољих у тиму Вршца, Минчев, кошем уз фаул најавио је период доминације домаћег тима, а после тројки Савовића и Фундића, Вршчани су имали 6 поена предности (59:53). Ипак, Партизан је до краја периода узвратио кошем Мајсторовића и тројком Хечера и уочи последње четвртине стекао минималну предност (60:59).

У последњој четвртини Партизан је у потпуности зауставио ударну иглу вршачког напада Јефтића, а новом тројком Хечера дошао је до највеће предности од (71:65). Једини спорни моменат виђен је у 39. минуту када је сјајни шутер Вршчана Ђерић, заустављен фаулом по мишљењу свих у дворани, осим арбитара из Краљева па се Миленијум орио од повика „лопови, лопови“. Ђерићу је због протеста досуђена техничка, а нешто касније и Бирчевићу, јер је жестоко протестовао због недосуђеног фаула над њим. За преокрет Вршчани нису више имали ни снаге ни времена, Ратковица је поенима са линије пенала ставио тачку на овај изванредан меч.

Тренер Партизана Александар Џикић био је задовољан исходом меча.

-          Играмо лакше против екипа са којима смо се састајали у АБА лиги. Ово је почетак другог круга Суперлиге, Вршац није непознаница за нас, али опет смо против њих одиграли тежак меч. У првом полувремену нисмо нашли решење за Јефтића, Минчев је био велико изненађење а Фундић само нама даје тројке. Рекао сам и у најави да позиција Вршца на табели није пројекција његовог квалитета. Надам се да ћемо у следећим утакмицама бити комплетни, на овој смо свесно одмарали Величковића, чекамо да нам се прикључи и Пот.

Тренер Вршца Владимир Ђокић најпре је честитао Партизану на заслуженој победи.

-          Захвалио бих се публици на сјајној подршци, амбијент је био врхунски, одиграли смо квалитетну утакмицу, ово је већ ко зна који пут да изгубили у завршници и због тога сам ја крив. Имамо квалитетан тим, али не и искуство играња овако јаких мечева као тим. Задовољан сам игром и залагањем свих играча, сви су имали добар учинак, задовољан сам подршком публике, то ће Вршац имати у будућности. Шансу да остваримо још неку победу потражићемо у мечевима са КЛС лигашима.

Играч Партизана Милош Копривица честитао је играчима обеју екипа на великој борбености.

-          Драго ми је што сам поново дошао у Вршац, клуб у којем сам некад играо, провео у њему три лепе године и што сам срео драге људе са којима сам некад сарађивао. Атмосфера је стварно била изванредна.

Центар Вршца Никола Јефтић био је један од најбољих на терену.

-          Још једном смо показали да можемо да играмо против тимова који играју АБА лигу, им али смо поново пад на крају, да ли због недостатка снаге или искуства, не знам ни сам. Одиграли смо стварно добростаје нам да збијемо редове и да у преосталим мечевима покушамо да остваримо још коју победу.