ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ПРОСЛАВИЛИ ПРВИ УСПЕХ У ЕЛИТНОМ ДРУШТВУ ПОСЛЕ ВЕЛИКОГ ПРЕОКРЕТА

ВРШАЦ – СПАРТАК 76:72 (20:24, 21:23, 18:9, 17:16)

Центар Миленијум, гледалаца 1000, судије: Илија Белошевић, Радош Арсенијевић, Владимир Весковић (Београд)

ВРШАЦ: Павковић 2 (4 ас), Павловић 9 (3 ск), Митровић, Глишић 7 (2 ск), Крстовић 9 (8 ск), Јововић 8 (3 ас), Савовић 7 (4 ск, 2 ас), Јефтић 8 (8 ск, 3 ас), Минчев, Стојадиновић 4, Фундић 10 (6 ск), Ђерић 12

СПАРТАК: Матић, Јовишић 2 (6 ск), Прља 16 (10 ск), Николић 8 (7 ас), Кесар, Тресач 8 (2 ск), Мишчевић 8 (5 ск), Јеленић 24, Куриџа, Фекете 6 (4 ас)

Вршчани су остварили суперлигашки првенац савладавши Спартак после велике борбе и преокрета у другом полувремену. Суботичани су већ у првој четвртини, када су водили са 22:15 и 24:17, показали да ће бити тврд орах, и све до до краја првог полувремена у игри Вршчана није било препознатљиве енергије а ни решења у одбрани за расположеног стрелца Спартака Јеленића и борбеног Прљу. У првом периоду Вршчани су имали прикључак захваљујући Фундићу и Јововићу, док су се у другом периоду добрим нападачким акцијама прикључили Павловић, Јефтић и Ђерић. Кључни период утакмице била је трећа четвртина у којој су изабраници тренера Владимира Ђокића после највеће предности гостију од 43:51, смогли снаге да направе велики преокрет и серијом 16:2 поведу са 59:53. Читава екипа је у том периоду играла пожртвовано у одбрани, са огромном енергијом, дошла до лаких поена из контранапада и преко потребног самопоуздања. После тога Спартак више није имао снаге да угрози победу Вршчана који су до краја контролисали резултат и ситуацију на терену.

Тренер Вршца Владимир Ђокић био је задавољан победом, али не и почетком његове екипе.

-          Истрошени смо, преморени, исцрпљени и морално убијени после несрећних пораза које смо доживели. Oчекивао сам да ће то оставити трага, али не у овој мери. Ово је био најслабији почетак утакмице на нашем терену откако сам ја тренер, без икакве енергије и то се више неће поновити. Срећом, по ко зна који пут, екипа је показала да има карактер, обавили смо добар разговор у полувремену, па смо у трећој четвртини преломили меч. Свака част Спартаку на ономе што је показао, играо је веома добро, ја се извињавам вршачкој публици на лошем отварању меча. Учинићемо све да се опоравимо и да у наставку Суперлиге одиграмо квалитетније утакмице.

Тренер Суботичана Алек Јончевски честитао је ривалу на победи.

-          Трећу утакмицу за редом падамо у трећој четвртини, проблем је у скраћеној ротацији јер су два играча напустила клуб а тројица их је повређено. То је условило да на овом мечу чак тројица играча играју преко тридесет минута, а пад је био реалан и очекиван. Нисмо успели да заградимо наш рекет како треба, дозволили смо Вршцу чак 12 скокова у нападу. Жао ми је што добре игре не успевамо да крунишемо победом.