ВРШЧАНИ КОНТРОЛИСАЛИ МЕЧ ТРИ ЧЕТВРТИНЕ, АЛИ ЈЕ У ПОСЛЕДЊОЈ ДИНАМИК СЕРИЈОМ 14:0 ДОШАО ДО ПОБЕДЕ

ДИНАМИК – ВРШАЦ 89:81 (24:25, 19:20, 21:20, 25:16)

Динамик арена, гледалаца 350, судије: Јовчић, Нинковић, Прпа

ДИНАМИК: Стевановић 4 (2 ск), Ћирковић, Милисављевић 3 (3 ск), Беслаћ, Лазић 5 (7 ск), Гавриловић 11 (4 ск), Брукс 23 (7 ск, 9 ас), Нађфеј, Чакаревић 21 (12 ск), Радуловић 5 (5 ас), Торњански, Седмак 11

ВРШАЦ: Павковић 10 (6 ас), Павловић 2 (2 ас), Митровић 5, Глишић, Крстовић 22 (3 ск), Јововић 2 (3 ас), Савовић, Јефтић 14 (3 ск, 2 ас), Минчев 6 (5 ск), Фундић 2, Ђерић 18 (5 ск, 3 ас)

Вршчане и даље прати зла коб у завршницама мечева на гостовањима. У Динамик арени изабраници тренера Владимира Ђокића су три четвртине играли одлично и градили прву суперлигашку победу, међутим сав труд пао је у воду у последњих шест минута, када су Београђани серијом 14:0, направили велики преокрет и минус од 7 поена (69:75) претворили у тријумф.

Вршац је до прве предности дошао у првој четвртини када је поенима Јефтића са линије слободних бацања повео са четири поена разлике (22:18). Међутим, прва четвртина завршена је минималним вођством Вршчана (25:24) и било је јасно да ће се до краја водити резултатски неизвесна борба.

У другој четвртини Вршац је био још бољи, на два минута до краја првог полувремена имао је плус 8 (40:32), али су домаћи до паузе смањили заостатак на само два поена (45:43).

У трећој четвртини наставила се резултатска клацкалица, тим Мирослава Николића преузимао је иницијативу, али је Вршац почетком последње деонице меча показао решеност да слави прву победу. Разиграо се искусни Бојан Крстовић чијом тројком су Вршчани повели са 6 поена разлике (75:69). Међутим, тада долази до великог преокрета, Динамик је серијом 14:0 направио одлучујући корак ка тријумфу.

Најзаслужнији за преокрет и победу Динамика били су искусни Чакаревић и Американац Брукс.

Код Вршчана, сем Крстовића, добру партију пружили су Ђерић, Јефтић и Павковић.