ВРШЧАНИМА ЈЕ И НА ТРЕЋЕМ ГОСТОВАЊУ У СУПЕРЛИГИ СРЕЋА ОКРЕНУЛА ЛЕЂА. ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ИЗГУБИЛИ У ДРАМАТИЧНОЈ ЗАВРШНИЦИ. СА ТРИБИНА У ХАЛИ КРАЈ МОРАВЕ ЛЕТЕЛЕ ЧАК И ФЛАШЕ!

БОРАЦ – ВРШАЦ 75:74 (21:16, 14:20, 20:20, 20:18)

Хала крај Мораве, гледалаца 1500, судије: Николић, Арсенијевић, Пецељ

БОРАЦ: Чарапић 2, Митровић, Поповић, Миловановић 15 (5 ск), Радоњић 10, А. Тодоровић 7 (6 ск), Радовић, Мићић 6 (4 ск), Ђоковић 7 (5 ск), Гавриловић 2, Н. Тодоровић 6 (3 ск), Мариновић 15 (4 ск, 2 ас)

ВРШАЦ: Павковић 9 (2 ск, 6 ас), Митровић 11 (4 ск), Глишић, Крстовић 12 (5 ск, 2 ас), Јововић, Узелац, Савовић 7 (5 ск, 2 ас), Јефтић 4 (2 ск, 4 ас), Минчев, Стојадиновић 15 (4 ск, 3 ас), Фундић 19 (4 ск, 1 ас), Ђерић 3 (5 ск)

Вршчани су поново били на прагу прве суперлигашке победе, али на волшебан начин су остали без ње. У свом последњем нападу Вршац је имао поен минуса (74:75), Крстовић је одиграо пас Ђерићу који је погодио тројку за победу. Ватрена чачанска публика је занемела, међутим, арбитри су досудили фаул у нападу Бојану Крстовићу, поништили кош Вршца па је Борац сачувао победу.

Ниједна од екипа током меча није направила више од шест поена предности. Вршчани су добили прво полувреме резултатом 36:35, а ударна игла у нападу био је Стефан Фундић који је у том делу утакмице убацио 17 поена. Борац је у првом полувремену имао расположеног Милана Миловановићa са 10 кошева.

Друго полувреме обиловало је узбуђењима а тимови су се смењивали у вођству. На минут и по до краја Борац је имао три поена предности, али су Вршчани са два реализована напада преко Крстовића и Стојадиновића преокренули резултат и повели 74:73.

До краја утакмице су остале 24 секунде када је Мариновић кренуо у продор и на 12 секунди до краја поентирао за нову предност Борца.

Кошаркаши Вршца имали су последњи напад, успели да поентирају, али нису имали среће да им кош буде признат. У Хали крај Мораве атмосфера је била доведена до усијања, са трибина су летеле флаше и права је срећа што нико од актера меча није повређен.

У екипи Вршца најбољи је био Фундић са 19 поена, одлични су били Стојадиновић са 15, Крстовић са 12, Митровић са 11 и Павковић са 9 постигнутих кошева уз 7 асистенција.

У домаћој екипи најефикаснији су, са по 15 постигнутих поена, били Миловановић и Мариновић, Радоњић је убацио 10 поена.