МИНУТ ПРЕ КРАЈА ВРШАЦ ЈЕ ИМАО ПРЕДНОСТ ОД ПЕТ ПОЕНА, АЛИ НИЈЕ ЗАБЕЛЕЖИО ПРВУ ПОБЕДУ У СУПЕРЛИГИ

МЕГА ЛЕКС – ВРШАЦ 93:91 (27:23, 19:26, 24:22, 23:20)

СПЦ Пинки, гледалаца 500, судије: Јовичић, Јевтовић, Прпа

МЕГА ЛЕКС: Ребић 14 (2 ск, 5 ас, 2 ул), Лешић 22 (9 ск, 1 ас, 2 ул), Чарапић, Јарамаз 24 (1 ск, 4 ас, 1 ул), Спасојевић, Каба 2 (3 ск), Чанчар 6 (6 ск, 1 ас), Симеуновић 15 (7 ск, 1 ас), Тејић 5 (4 ск 2 ас), Новак 3 (2 ск, 2 ас), Капетановић, Самарџијски 2 (2 ск, 1 ас)

ВРШАЦ: Павковић 9 (3 ск, 4 ас), Павловић 12 (3 ск, 2 ас), Митровић, Глишић 3 (2 ск, 2 ас), Крстовић 8 (1 ск), Јововић 4 (3 ск, 4 ас), Савовић 8 (2 ск, 3 ас), Јефтић 13 (7 ск, 5 ас), Минчев, Стојадиновић 17 (3 ск, 1 ас), Фундић 14 (5 ск, 1 ас), Ђерић 3 (3 ск, 4 ас)

Само корак је изабранике тренера Владимира Ђокића делио од прве суперлигашке победе, међутим нису успели да сачувају 5 поена предности (91:86) у последњем минуту узбудљиве утакмице у Сремској Митровици. Мега Лекс је у серијом 7:0 успео да сустигне и престигне вођство Вршчана и забележи другу победу у Суперлиги.

Нову добру партију на гостовањима играчи Вршца најавили су у другој четвртини, у 15. минуту, када су кошем Коче Јововића повели са 38:36. На полувреме су отишли са предношћу од три поена (49:46). Вршац је тиме крунисао одличну игру у другом периоду који је убедљиво решио у своју корист (26:19).

Играчима Мега Лекса припало је првих пет минута другог полувремена, али је Вршац тројком Јефтића у 25. минуту преузео вођство које је контролисао све до почетка последње четвртине. Мега Лекс је тројком Новака на кратко повела (75:73), а онда је уследио период сјајне игре Марка Стојадиновића који је постигао 10 узастопних поена (две тројке) па је Вршац у 37. минуту имао 8 поена предности (88:80).

Ипак, у последња три минута домаћи тим је постигао 13 а Вршац само три поена и успео да забележи победу. Поред Стојадиновића, у екипи Вршца добру партију прижили су Јефтић, Павковић и Павловић, као и Фундић и Јововић. У Екипи Мега Лекса најбољи су били Јарамаз и Лешић.