У ПРЕМИЈЕРНОМ МЕЧУ У СУПЕРЛИГИ ПРЕД ДОМАЋОМ ПУБЛИКОМ ВРШАЦ САМО У ПРВОЈ ЧЕТВРТИНИУСПЕО ДА ПАРИРА ГОСТИМА ИЗ ЖЕЛЕЗНИКА.

ВРШАЦ – ФМП 57:81 (18:22, 14:19, 14:27, 11:13)

Вршац, Центар Миленијум, гледалаца 2500, судије: Обркнежевић, Нинковић, Арсенијевић (БГ)

ВРШАЦ: Павковић (1 ас, 1 ул), Павловић 2 (1 ул), Митровић (1 ул), Глишић 4 (1 ск), Крстовић 3 (2 ск), Јововић 8 (3 ас, 2 ул), Савовић 3 (4 ск, 1 ас, 1 ул), Јефтић 6 (4 ск, 3 ас), Минчев (1 ск, 1 ул), Стојадиновић 11 (2 ск, 2 ас), Фундић 13 (10 ск, 1 ас), Ђерић 7 (6 ск, 3 ас)

ФМП: Раданов 16 (4 ас, 4 ул), Човић 8 (3 ск, 5 ас), Давидовац 8 (4 ск, 1 ас, 1 ул), Апић 8 ( 2 ск, 3 ас), Лазаревић 10 (4 ск), Бурсаћ, Шешлија 8 (6 ск), Кутлешић, Жижић 5 (4 ск), Љубичић 3 (3 ск), Остин 7 (7 ск), Болден 8 (2 ск)

Семафор: 8:11 (5), 18:22 (10), 26:33 (15), 32:41 (20), 37:50 (25), 46:68 (30), 50:77 (35)

Пантери из Железника заслужено су однели бодове из Миленијума после одличне игре и невероватно чврсте одбране за коју Вршчани у највећем делу мечу нису имали решења. Само у појединим тренуцима првог периода тим тренера Владимира Ђокића приказао игру која је личила на издање из првог кола против Партизана, и ношен сјајном подршком са трибина, успео резултатски да парира ривалу. У осталим четвртинама Вршчани су надиграни од квалитетнијег противника који је контролисао резултат током читавог тока сусрета. Кључну предност ФМП је остварио у трећој четвртини када је најпре серијом 7:0 дошао до двоцифрене разлике (48:32), да би у последњих десет минута ушли са вођством од 22 поена предности (68:48). Вршчани су се лавовски борили, дали све од себе да спусте предност противника и избегну убедљив пораз, али нису имали решења ни за спретног Раданова, снажног Болдена, па бивше Вршане Давидовца и Апића. Уопште гости су се вршачкој публици представили као моћан састав. Играчи Вршца нису били шутерски расположени, имали су само три убачене тројке из 24 покушаја и промашили чак осам слободних бацања. Гости из Железника били су бољи у скоку (36:31) и имали једну асистенцију више (15:14). Вршац је за два поена мршав проценат (41%), гости врло добар (64%). Са таквом статистиком није се могло до победе.

Тренер победничког тима Душан Алимпијевић честитао је Вршчанима на освајању првог места у КЛС.

-          Фантастична сезона за Вршац, желим да честитам свима у клубу, играчима и члановима стручног штаба. Било би непоштено а не рећи да вечерас није било њихово вече, пре свега у шуту за три поена. Желим да верујем да је то плод наше добре одбране. Основна предност тимова који долазе из АБА лиге у односу на тимове из КЛС је што атлетски и физички могу много више. Није то никаква велика памет. Сем тога дужи ростери им омогућавају парирање свих 40 минута у високом ритму на шта екипе из КЛС, па и ја до скоро, нису навикле. Одиграли смо добро вечерас, желимо да будемо међу четири најбоље екипе.

Капитен Вршца Милош Савовић честитао је гостима на чврстој утакмици.

-          Захвалио бих се публици која је дошла у оволиком броју да нас подржи, нисмо успели да одговоримо снажну на њихову игру, стигао нас је мало и умор. Имамо наше амбиције и желимо да их остваримо.

Тренер Вршца Владимир Ђокић захвалио се колеги Алимпијевићу на честиткама.

-          Лепо је било вечерас играти пред публиком каква је наша. ФМП је играо чврсто и агресивно, били су физички доминантији отуда и наш лош проценат шута. Нисмо успели да одговоримо на њихову агресију, меч са Партизаном је утицао на наш умор. Хвала играчима на залагању, имамо још 12 утакмица, немамо никакав императив, наше шансе за победу тражићемо у дуелима са КЛС лигашима. Нисмо навикнути на темпо играња среда – субота, публика мора то да разуме. Учинићемо све да играмо са што више играча у ротацији, трудићемо се да боље изгледамо у наредним утакмицама. Поносни смо на то што смо успели да дођемо на овај ниво такмичења.