ВРШАЦ – НАПРЕДАК РУБИН 75:65 (18:14, 25:24, 16:12, 16:15)

Центар Миленијум, гледалаца 1.500, судије: Глишић, Стрика, Милорадовић (БГ)

ВРШАЦ: Павковић 12 (1 ск, 7 ас, 1 ул), Павловић, Митровић, Крстовић 5 (4 ск, 3 ас), Јововић, Узелац, Савовић 15 (8 ск), Димић 3 (1 ск, 1 ас), Јефтић 12 (3 ск, 3 ас), Минчев, Стојадиновић 14 (4 ск, 2 ас, 2 ул), Ђерић 14 (6 ск, 3 ас, 3 ул)

НАПРЕДАК: Дејвис 3, Додић, Цветковић 7 (1 ск), Јеремић 15 (1 ск, 2 ас), Јањић 8 (2 ск), Глишић, Раичевић 1, Милинчић 4, Ђорђевић Маринковић 13 (7 ск, 4 ас), Мијајловић 2  (2 ск, 2 ас, 3 ул), Марковић 12 (8 ск)

Вршчани су упркос недаћама са здравственим билтеном успели да остваре важну победу против одличних Крушевљана који су, уз Динамик и Борац, пружили најјачи отпор у Миленијуму. Уз све то екипу тренера Владимира Ђокића задесио је још један малер, један од најбољих играча, Милош Димић, доживео је повреду и право са терена одвезен је у болницу. После указане помоћи раме му је враћено на место, пуштен је кући, али ће се тек после магнетне резонанце знати колико ће бити неопходно да паузира због рехабилитације.

Напредак је у меч ушао храбро и одважно и после пет минута игре имао седам поена предности (12:5). Вршац је тројкама Ђерића и Крстовића сустигао ривала и до половине друге четвртине успео да стекне двоцифрену разлику (32:20). Чинило се тада да је отпор гостију почео да јењава, међутим уследила је серија Крушевљана 12:2 коју је тројком за изједначење (34:34) крунисао Јеремић, најбољи појединац Напретка.

У другом полувремену Вршац је одржавао тешко стечену предност захваљујући надахнућу Стојадиновића и капитена Савовића, Напредак је још једном успео да приђе на само корак (53:50), али за потпуни преокрет није имао концентрације и платио је цех великом броју промашених зицера. Домаћи су то казнили тројком Павковића и кошем Јефтића, и у последњој четвртини гостима више нису дозволили да размишљају о тријумфу.

Тренер Вршца Владимир Ђокић није био задовољан упркос новој победи.

-          Сви смо још под утиском повреде Димића, није било лако сконцентрисати се на игру после тога. Не знам из ког разлога смо од почетка били нервозни, али смо упркос томе контролисали игру и резултат. Захваљујем се публици која је била уз нас иако нисмо блистали.

Тренер Крушевљана Оливер Поповић, кога је вршачка публика поздравила аплаузом на почетку рекао је:

-          Честитам Вршцу на заслуженој победи, они играју јачу одбрану него што то ми можемо да имамо на тренингу. То је произвело десетак додавања мојих играча противнику у рукеа, када се томе дода лош проценат шута за два, од којих је било много зицера, јасни су узроци пораза. Залагањем нисам незадовољан, али јесам концентрацијом у нападу.